Як видалити плями від свічки. видалення парафінових плям на тканині.

Романтичний вечір при свічках може залишити не тільки ніжні спогади у вашому серці, але і парафіновий слід на улюбленій одязі. Парафін має жирну основу, тому відіпрати пляму від свічки не так-то просто. Але це не привід вибрати одяг на смітник.
Вам знадобиться
  • праска, серветки.
Інструкція
1
Позбутися від плями можна кількома способами. На пляма постеліть паперову серветку, потім відпрасуйте одяг з вивороту. Пляма від свічки повинно залишитися на серветці. Важливо враховувати температуру прасування залежно від матеріалу, з якого виготовлена зіпсована річ. Не лінуйтеся поглядати на етикетку. В її «магічних» символах ховається важлива інформація по догляду за одягом. У деяких випадках достатньо буде злегка нагрітого праски. Після того як забруднення опиниться на серветці повністю, виперіть річ в гарячій або теплій воді, знову ж таки в залежності від текстури тканини.
2
Якщо з першого разу пляма видалити не вдалося, скористайтеся більш довгим, зате ефективним способом. Для нього буде потрібно не тільки час, але й ціла пачка серветок. Загорніть одяг у поліетиленовий пакет і покладіть в морозилку на кілька годин. Після цього тупим боком ножа зскребете стеарин. Робіть це дуже акуратно, інакше річ доведеться ще й штопати. Після цього покладіть на залишки воскового плями змочений у воді шматочок тканини (бажано білого кольору), а зверху - кілька шарів паперових серветок. Потім знову застосуйте в хід праску. Пропрасуйте без використання отпарівателя. Міняйте серветки до тих пір, поки на них не буде переведений з зіпсованої речі весь стеариновий «малюнок». Після цього виперіть річ звичайним способом.
3
Не ризикуйте зіпсувати одяг, використовуючи як засобу для виведення плям бензин або спирт. Ці кошти можуть викликати непередбачену реакцію, тим більше, якщо зіпсована річ виготовлена, скажімо, з «чутливого» шовку. Краще і швидше за все сліди від свічки виводяться з бавовняної тканини, але перш ніж лити на неї спирт, скористайтеся спочатку праскою і серветками.
Зверніть увагу
Нашатир, оцет, скипидар не здатні вивести плями від свічок.