Як влаштувати парник.

Існує безліч різних конструкцій парників : стаціонарні, переносні, наземні, поглиблені, односхилі, двосхилі, скляні та покриті пластиком, багаторівневі і плоскі. Переваги вирощування садових і городніх культур в теплиці очевидні. Грамотно облаштувавши на садовій ділянці парник, можна отримати не тільки міцну розсаду, а й багатий своєчасний урожай.
Інструкція
1
При виборі місця для створення парника враховуйте кілька важливих моментів. Проконтролюйте наявність сонячних променів на поверхні теплиці протягом більшої частини дня. Якщо немає можливості забезпечити парники освітлення від світанку до заходу, то розташуйте його там, куди сонце заглядає в першу половину дня - від сходу до полудня. При нагріванні повітря тільки після обіду погіршуються умови для проростання рослин, так як вони не встигають накопичити тепло для холодних ночей і занадто швидко нагріваються сильними променями солнца.Оріентіруйте ваш парник в західно-східному напрямку, щоб забезпечити максимальну освітленість тоді, коли сонце знаходиться високо над горізонтом.Вибірайте місця, закриті від протягів і сильних вітрів. Хоч покриття парників і не пропускають повітря, але втрати тепла з поверхні при цьому можуть бути відчутними. Це особливо важливо в осінньо-весняний періоди, коли бажано зберегти всередині теплиці кожен градус тепла.
2
Створіть конструкцію і виберіть покриття. Існують готові парники, які після доставки необхідно зібрати і встановити в призначеному місці, а можна зробити теплицю власними руками, використовуючи підручні матеріали. Для захисту ґрунту від хвороб створіть підставу або використовуйте квіткові піддони. Побудуйте каркас з міцних і легких металевих або дерев'яних перекриттів. Покрийте парник світлопропускаючих матеріалами. Сучасна різноманітність укривних плівок і пластмасових форм дозволяє значно полегшити конструкцію, не використовуючи для покриття важке і що б'ється скло.
3
Підготуйте грунт в парнику. Використовуйте найкраще біологічне паливо для теплиць - овечий і кінський гній, а при їх відсутності змішайте коров'ячий, свинячий гній, харчові відходи, солому, торф чи тирсу. Укладіть суміш завтовшки 30-40 см, покрийте розсипчастою землею шаром 15-20 см і виконайте глибокі отвори через 1 метр. Налийте в лунки по відру окропу і закрийте парник. Через 7-10 днів температура в теплиці встановлюється на рівні 35-38 градусів, і можна приступати до висаджування рослин.
4
Передбачите своєчасний полив насаджень. Використовуйте традиційні способи за допомогою лійки або встановіть систему автоматичного підведення води.