Як вивести гелеві чорнило. Як стерти гелеву ручку.

Іноді доводиться виправляти помарки, які зроблені не простий кульковою ручкою, а гелевими чорнилом. Замазати коректором не завжди можливо, пробувати різні неперевірені методи - ризиковано. Залишається один радикальний, але дієвий метод.
Вам знадобиться
  • - Оцтова кислота (70%) - 1 ч.л.;
  • - перманганат калію - на кінчику ножа;
  • - розчин перекису водню;
  • - тонка пензлик або ватяні палички;
  • - праска;
  • - аркуш чистого паперу.
Інструкція
1
Для приготування знебарвлюється рідини візьміть стійку невелику чистий посуд, наприклад, стопку.
2
Налийте акуратно в стопку оцтову кислоту. Для того щоб уникнути хімічного опіку, якщо раптом крапля цієї рідини потрапить на шкіру, надіньте гумові господарські або медичні рукавички.
3
У посуд з оцтом додайте перманганат калію і ретельно розмішайте розчин до повного розчинення кристалів.
4
Під лист, з якого необхідно вивести помарку, зроблену гелевою ручкою, або поставлений помилково штамп, необхідно підкласти чистий аркуш білого паперу.
5
Візьміть найтоншу пензлик з дуже м'яким ворсом. Обмокніте пензлик в приготовлену заздалегідь рідину і дуже акуратно водите нею по написи, до повного її зникнення.
6
Папір же в місці виведення чорнила стане коричневою. Вивести пляму від суміші оцтової кислоти і перманганату калію можна, просто протерши його ваткою, змоченою у розчині перекису водню. Перекис водню можна придбати в будь-якій аптеці.
7
Під лист, оброблений перекисом водню, підкладіть м'яку тканину. На матерію покладіть аркуш білого паперу, а після цього пропрасуйте теплою праскою верхню сторінку, де було мокре пляма. Якщо підошва праски не досить чиста, або її поверхня має подряпини і шорсткості, то на вологий лист потрібно покласти ще один чистий сухий білий аркуш і пропрасовувати сторіночку вже через нього.
8
Для виведення слідів гелевих чорнила з щільного паперу скористайтеся тим же розчином, що був описаний раніше, але замість пензлика візьміть заточену з одного кінця сірник і накрутіть на неї маленький шматочок ватки. Зробіть кілька таких ватних паличок, так як вони швидко псуються. Занурте ватку в розчин і обведіть нею помарку. Наступні дії такі ж, як описані в способі, відповідному для обробки тонкого листа паперу.