Як висаджувати виноград.

Сорти винограду з коротким періодом вегетації можна успішно садити навіть в Підмосков'ї! Однак слід враховувати, що виноград любить сонячне світло і найкраще росте в теплих, укритих від вітру місцях. Також варто мати на увазі, що сорти з темними ягодами вимагають більше тепла, ніж світлі.
Вам знадобиться
  • - саджанці (бажано в контейнерах);
  • - гній або компост;
  • - опори;
  • - вапно;
  • - комплексні мінеральні добрива.
Інструкція
1
Виноград можна садити на різних грунтах, але при двох важливих умов: шар землі при хорошому дренажі повинен бути глибоким, а кислотно-лужний баланс грунту (РН) - складати 6,5-7,0. Карбонати мало підходять для посадки винограду через небезпеку ураження рослини хлорозом. Місце висадки винограду має бути дуже сонячним і закритим від вітру. Садіть виноград біля стіни або огорожі, зверненої на південь, або на схилі, зверненому на південь або південний захід. Не варто розміщувати рослину в місцях застою прохолодного повітря.
2
За 2-3 тижні до посадки необхідно ретельно перекопати землю під виноград. Високу кислотність грунту можна виправити за допомогою вапна з розрахунку 200 г на 1 квадратний метр. Якщо грунт бідна, додайте перепрілий гній або компост і комплексне мінеральне добриво.
3
Виноград потребують опорної горизонтальної системи. Якщо лоза перебуватиме біля стіни, можна розташувати дріт по типу струн на відстані 25-30 см один від одного. Для лози на відкритому місці можна вбити в грунт двометрові дерев'яні стовпи довжиною з інтервалом 2,5-3,5 м і між ними вже натягнути дріт в 40 см над землею.
4
Найкраще купувати і садити виноград ранньою весною. Саджанці винограду краще купувати в спеціалізованих розплідниках: там швидше за все вам продадуть якісний посадковий матеріал - рослини з високою приживлюваністю і стійкістю до хвороб. Вибираючи виноградні лози, поцікавтеся, які сорти найкраще ростуть в середній смузі Росії. Саджанці повинні мати не менше трьох корінців і як півметровий втечу. Не варто брати рослини з плямами, ушкодженнями та ознаками засихання. Бажано купувати рослини з закритими країнами - вже посаджені в контейнери.
5
Куплені рослини відразу можна висаджувати. Щеплений виноград розміщуйте так, щоб місце щеплення виявилося вище рівня землі. Присипте коріння землею, полийте виноград відром води і після вже засипте яму повністю і додайте перепрілий гній або компост. З самого першого дня підв'яжіть лози до опор.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=POHbUBNw8WY