Як купати таксу.

Власники породистих собак знають, наскільки важливо регулярно купати своїх вихованців. Шерсть потрібно утримувати в чистоті, особливо в тому випадку, якщо собака бере участь у виставках. Це стосується і такс, адже такі активні собаки часом просто не можуть не забруднитися під час прогулянки!
Інструкція
1
В першу чергу слід вибрати спеціальний шампунь для собак. Складність полягає в тому, що у такс дуже суха шкіра, тому неправильно підібране засіб може викликати роздратування. Оскільки шампунь змиває природну змазку шкіри, між купаннями слід робити перерву в 5-6 днів, щоб мастило встигла відновитися.
2
Мити таксу слід повністю, від кінчика носа до кінчика хвоста. Тому, щоб вода випадково не потрапила у вуха вашого вихованця, перед купанням вкладіть в них ретельно промаслені шматки вати.
3
Налийте в окрему миску спеціальний шампунь для собак, потім розбавте його водою, ретельно розмішайте і збийте піну. Поставте таксу на дно ванни. Якщо ванна дуже холодна - попередньо нагрійте її за допомогою струменя теплої води. Крім того, на дно можна постелити старе махровий рушник або ганчірку.
4
Ретельно намочіть шерсть такси. Зверніть увагу на температуру води! Собак рекомендується мити прохолодною водою, а не теплою і тим більше не гарячою. Намочивши шерсть вашого вихованця, акуратно нанесіть на неї шампунь. Ретельно промийте шерсть (для досягнення кращого ефекту можна скористатися спеціальною щіткою), а потім змийте шампунь і обполосніть таксу . Зверніть увагу: шерсть після миття повинна бути слизькою.
5
Далі потрібно злегка висушити шерсть. Зробити це можна кількома способами. По-перше, можна провести руками по тілу такси, немов вичавлюючи воду з вовни. По-друге, промокнути шерсть сухою ганчіркою або рушником. По-третє, злегка подути таксою в вухо: в цьому випадку вона інстинктивно почне обтрушуватись.
6
Після попередньої просушки ретельно витріть собаку і загорніть її в теплий рушник. При бажанні можна нанести на шерсть вихованця спеціальне масло, бальзам для собак або будь-яке інше засіб, який не потрібно змивати. Потім шерсть такси можна висушити за допомогою фена (зверніть увагу на те, що струмінь повітря повинна бути холодною) або дозволити собаці висохнути самостійно.