Як зробити пропелер.

Пам'ятаєте, як в школі хлопчиська на розщеплений олівець прикручували щось типу лопаті і ковзанням однієї руки по інший запускали дивний предмет в політ? Хлопчики давно подорослішали і навчилися виготовляти пропелери не з олівця і дроту, а з дерева, на радість вже своїм дітям. Якщо у вас є трохи часу і бажання здивувати, то приступайте до підбору необхідних матеріалів.
Вам знадобиться
  • - Олівець або дерев'яний стрижень
  • - Лінійка
  • - Гострий ніж або ніж по дереву
  • - Дрель
  • - Клей і фарби
  • - Шкурка
  • - Дерев'яна дощечка
Інструкція
1
За допомогою лінійки відзначте середину на дерев'яній заготовці пропелера. Візьміть дриль зі свердлом, товщиною рівною товщині нашого стержня-олівця, і просвердлите отвір. Приміряйте, чи входить олівець, і, якщо необхідно, ножем розширте отвір для стержня.
2
Затисніть брусок в лівій руці і акуратно від краю до середини стёсивайте з дерева стружки. Середина бруска повинна бути товстою, а краї - тонкими. Якщо сумніваєтеся в вигині лопаті, попередньо намалюйте на дереві контур. Верхню частину зрізайте, а нижню залишайте для вигину.
3
Переверніть пропелер. Повторіть ті ж дії з іншого боку. Пам'ятайте про симетричність лопатей, ніяких кривих або несподівано гострих кутів. У вас повинна вийти обтічна форма лопатей для кращого і тривалого польоту. Зашкурьте лопаті.
4
Капните в висвердлений поглиблення клей і вставте ваш стрижень. Довга вісь утяжелит ваш пропелер і зробить більш стійким під час польоту. Перевірте, щоб олівець не вивалювався і закріпився досить щільно.
5
Заключна стадія роботи над літальним «апаратом». Нанесіть на лопаті прикраси з допомогою олівців або фломастерів. Залучіть для розфарбовування іграшки дітей, вже їм-то фантазії на вигадливі візерунки і символи не позичати.
6
Пропеллер до першого випробувального польоту готовий. Затисніть між долонями кінець стрижня і рухом однієї з долонь всередину, а інший назовні - запустите іграшку в повітря.