Як перемогти депресію.

У кожної людини, навіть вольового, цілеспрямованого, може настати період депресії. Коли йому здається, що життя втратило всякий сенс, що всі зусилля марні, і нічого хорошого більше не буде. Як правило, це відбувається після великих неприємностей на службі або в особистому житті. Наприклад, після втрати роботи, смерті близької людини, розлучення і т.д. Загальних, універсальних методів позбавлення від депресії немає, оскільки кожна людина строго індивідуальний. Тим не менш, варто дотримуватися деяких правил.
Інструкція
1
Утримайтеся від цілком зрозумілого спокуси жаліти себе, звинувачуючи у всьому злу долю! Це так природно (особливо для жінок) - спробувати знайти співчуття у близьких, друзів, подруг. Зрозуміло, вони вислухають, поспівчувають, пожаліють. А чи зникне від цього депресія? Парадоксальним чином, вона в більшості випадків лише посилиться! Але парадокс це тільки здається, все закономірно. Адже інші люди своїм співчуттям лише зміцнюють вас в думці: ви нещасні, вам погано.
2
Згадайте стару істину: «Робота - найкраще відволікання від горя!» Зрозуміло, не слід розуміти її занадто буквально. Мова йде про будь занятті, здатному поглинути ваш час і думки. Знайдіть собі якесь захоплення, хобі. Проводьте більше часу з друзями. Обов'язково займіться фізкультурою, якщо досі нехтували нею. Від неї подвійна вигода: і виженете важкі думки, і принесете безсумнівну користь здоров'ю.
3
Часто депресія є природним наслідком сильного перевтоми. Наприклад, якщо на службі був тривалий аврал, доводилося там мало не днювати-ночувати, при цьому сильно нервуючи. Перенапружений організм терпів, немов розуміючи, що зараз не час «розкисати», а як тільки робота була зроблена, тут же «надламався». У цьому випадку може ефективно допомогти елементарний відпочинок і впорядкований режим дня. Постарайтеся взяти хоча б короткочасну відпустку. Спіть не менше 8 годин, в добре провітреному приміщенні, при першій можливості гуляйте на свіжому повітрі.
4
Відвідуйте спектаклі, концерти, спортивні змагання. Читайте гумористичну літературу, дивіться такі ж телепередачі. Для вас зараз дуже важливо якомога частіше посміхатися! Кожен ваш сміх - черговий крок до перемоги над депресією.
5
При будь-якій можливості вибирайтеся на природу. А якщо дозволяють фінанси, обов'язково рушайте в туристичну поїздку! Нові враження, нові знайомства, - це поверне вам смак до життя. І ви відразу відчуєте, що все не так уже й погано.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VZKAsWCsxdo
Сучасний світ змушує багатьох людей жити в постійній, безперервною гонці. Вічний рух, боязнь щось втратити, втома можуть сприяти появі стресу і депресії. Якщо ви часто вже не висипаєтеся, відчуваєте нервове напруження і апатію, у вас поганий настрій і самопочуття, то ви знаходитеся в зоні ризику. І потрібно терміново вживати кардинальних заходів для того, щоб перебороти цей стан.
Інструкція
1
Ніколи не втрачайте почуття гумору. Веселий сміх допоможе впоратися з будь-який, навіть самої складною ситуацією. Якщо ви втомилися, засмучені, роздратовані, просто посміхніться, і ваш настрій підвищиться.
2
Будьте оптимістом, завжди думайте про те, що скоро все погане закінчиться. Не варто створювати трагедію зі звичайних ситуацій. У кожної людини бувають невдачі, постарайтеся не надавати їм занадто великого значення. Вірте в себе, це допоможе вам впоратися з будь-якою бідою.
3
Не забувайте про повноцінний відпочинок. Організму щодня потрібен 6-8-ми годинний сон. Встановіть для себе графік, лягайте спати і прокидайтеся в один і той же час. Якщо вам заважає безсоння, пропити курс заспокійливих препаратів. Але не варто приймати занадто серйозні ліки, достатньо буде пустирника або валеріани.
4
Правильно харчуйтеся. Перекушування і пропущені прийоми їжі негативно позначаються на загальному стані організму. Але постарайтеся не передати, харчуватися краще часто, невеликими порціями. Не пропускайте сніданки, адже вони дуже корисні для гарного самопочуття. Збільште в раціоні частку фруктів і овочів. Також можна пропити курс вітамінів.
5
Щодня робіть собі що-небудь приємне. Наприклад, зустріньтеся з друзями, сходіть в кіно, купіть собі новий одяг або взуття. На ніч приймайте розслаблюючу ванну з піною і ефірними маслами. Вона заспокоїть нерви і допоможе заснути.
6
Обов'язково займайтеся спортом. Навіть якщо у вас немає вільного часу для відвідування тренажерного залу, знайдіть 10-15 хвилин на день, щоб виконати кілька гімнастичних вправ. Фізкультура допоможе розігнати кров, зробить вас більш витривалим і активною людиною. Постарайтеся регулярно здійснювати прогулянки на свіжому повітрі. Якщо є можливість, вибирайтеся за місто.
7
Знайдіть собі нову справу, таке, яким ви раніше ніколи не займалися. Це може бути колекціонування, малювання, ліплення з глини або що-небудь інше. Людському мозку потрібно періодично перемикатися на щось нове. Тому постарайтеся зацікавити себе незвичайним справою.