Як покрити картину лаком.

Полотна, написані темперними або олійними фарбами, необхідно покривати лаком . Якісне покриття подарує фарбам яскравість, інтенсивність і блиск. Крім того, плівка лаку захистить барвистий шар від пилу, жиру, диму і забруднюючих речовин, що містяться в повітрі.
Інструкція
1
Визначте, коли вашу картину можна буде покрити лаком . За правилами, робити це потрібно не раніше ніж через рік після написання полотна. До досягнення цього часу картину потрібно захищати від пилу, тютюнового диму і забруднень.
2
Оберіть покривний лак, який ви будете використовувати. У цій області застосовуються мастиковий, акрил-стірольний, даммарний лаки. Але кращим вважається акрил-фісташковий. Він володіє великою прозорістю, особливою еластичністю і дуже довгий час зберігає свої властивості. Важливий параметр лаку - його свіжість. З моменту випуску не повинно пройти більше 3 місяців.
3
Підберіть флейцевой кисть для нанесення лаку. Ширину цього інструменту підбирають, виходячи з розмірів полотна. Для невеликих картин беруть флейц шириною близько 50 мм, для середніх - не менше 100 мм. Чим густіше обраний вами лак, тим коротше повинна бути щетина флейца.
4
Заздалегідь очистіть від пилу і просушіть картину. Перед початком роботи, для кращої располировки, лак слід підігріти. Для цього поставте його на водяну баню температурою не більше 40 ° С.
5
Якщо ви хочете уникнути сильного блиску лакового покриття, лак потрібно розбавити. Роблять це в пропорції 1: 1, додаючи свіжий пинен. У холодну пору року разбавителя можна взяти трохи більше. Для більш повільного висихання лаку, його розбавляють уайт-спіритом, однак у цієї речовини є властивості проникати через мікротріщини вглиб картини і утворювати плями.
6
Покладіть картину на стіл, якщо вона невеликого розміру, або поставте на мольберт, якщо вона велика. Встановіть джерело світла з правого боку. Наносите лак флейцем, рухаючись зверху, паралельно нижньому краю. Руху здійснюйте плавні і широкі. Лаку на кисть набирайте трохи, щоб уникнути підтікання.
7
Потім располіруйте нанесений лак, поки він сирий. Роблять це сухим флейцем. Располіровкі припиняють, коли кисть починає Підлипала до лаку. Якщо покриття вийшло занадто товстим, надлишки видаляють флейцем, змоченим в пінен.
8
Через 15 хвилин після закінчення роботи потрібно встановити картину похило, лицьовою стороною до стіни. Це необхідно, щоб захистити полотно від пилу. Також покриту лаком картину слід оберігати від низьких температур і вологості.