Як подружити кота і собаку. Як помирити кішку з собакою.

Прислів'я "живуть як кішка з собакою" з'явилася не на порожньому місці. Не дуже-то добре складається взаєморозуміння у цих тварин між собою. Тим не менш, кішка з собакою можуть цілком непогано ужитися, якщо підійти до їхнього виховання та спільного утримання більш усвідомлено.
Інструкція
1
Ідеальний варіант для початку життя кішки і собаки на одній території - юний вік обох тварин. Щеня і кошеня можуть після деякого часу, необхідного для звикання, знайти один в одному товаришів по спільних ігор, а потім рости разом дружно і весело.Еслі одна з тварин вже доросле, то багато чого залежить від його життєвого досвіду по відношенню до кішок або собак. Дорослий вік зробить їх мирне співіснування ще більш складним завданням. Якщо кіт звик воювати з собаками, а пес - женуться за кішками, то доброго ставлення до новоприбулого вихованцеві чекати з порога не варто. Буде потрібно багато терпіння і ретельний догляд за обома тваринами.
2
Буде краще, якщо ви на перший час ізолюєте "новачка" в окремій кімнаті, влаштовуючи їм з другим тваринам ознайомчі зустрічі на деякий час. Собаці під час таких зустрічей краще надягати поводок, щоб її можна було легко зловити, якщо вона кинеться на кішку. Гладьте, заспокоюйте і схвалюйте обох тварин. Але більше уваги намагайтеся приділяти "старожила", щоб у нього не виникало причин для ревнощів.
3
Не засмучуйтеся, вбачаючи в перший час з боку кота і собаки прояви агресії по відношенню один до одного. Їм необхідно позначити територію один одного, показати, що вони не дадуть себе образити. Поступово тварини звикнуть до спільного проживання, навчаться уникати конфліктів і травм. Весь цей час їм буде необхідно вашу увагу і підтримка. Намагайтеся не нервувати в присутності тварин, адже вони дуже гостро відчувають ваш настрій. Чи не підштовхуйте кішку і собаку один до одного, якщо вони воліють триматися на відстані. Вони повинні самі вирішити, в який момент і на яку відстань наблизитися один до одного.
4
Подбайте про те, щоб у кожного з тварин був свій куточок для відпочинку і своя миска для їжі та води, які стоять досить далеко один від одного, а в ідеалі - в різних місцях. Котячого туалету постарайтеся також розмістити в затишному місці, куди не зможе сунути ніс собака. У такому випадку у кішки і собаки не з'явиться приводів порушувати територію один одного, що зменшить приводи для конфліктів. Втім, це не виключає того, що коли тварини подружаться, вони стануть спати поряд на одній підстилці. Коти зазвичай прекрасно розуміють, що собачий пліч може бути гарною грілкою.
5
Своє добре розташування по відношенню до кішки собака може висловити виляння хвоста і запрошенням пограти, хоча, можливо, кішка не відразу зрозуміє, чого від неї хочуть. Слідкуйте за спільними іграми тварин, особливо якщо ваші вихованці - велика собака і кошеня. Собака, незважаючи на самі добрі свої наміри, може не розрахувати сили і нанести малюкові травму. Та й котячі кігтики здатні залишити на собачому носі досить болючі подряпини.
Корисна порада
Пам'ятайте, що загальні захворювання у кішок і собак зустрічаються рідко (виняток - сказ). Але блохи та інші шкірні паразити з легкістю передаються від однієї тварини до іншої.
Собака завжди сприймає свій будинок і прилеглу територію як власність і намагається витурити кожного, хто на неї зазіхне. Але іноді так складається, що вам доводиться привести в будинок іншу собаку. Для того, щоб запобігти великомасштабні війни і зберегти нервову систему не тільки собакам, а й собі, необхідно правильно познайомити тварин один з одним.
Інструкція
1
Друга собака потрапляє до нас у дім різними способами. Буває, що ви не змогли пройти повз довірливих очей кинутого тварини. Можливо, вас попросили тимчасово потримати свого вихованця друзі, так як вони їдуть у відпустку, а можливо ви просто давно мріяли про другу собаці і нарешті вирішили втілити мрію в життя. У будь-якому випадку, вам необхідно правильно "представити" новачка своєму собаці.
2
Добре, якщо у вас є можливість познайомити собак ще до того, як вони опиняться в одній квартирі. Попросіть власника іншого собаки сходити з вами і вашим псом на спільну прогулянку. Нехай собаки познайомляться на нейтральній території. Буде чудово, якщо вони разом пограють - адже гра прямий шлях до дружби.
3
Якщо у вас немає можливості познайомити собак заздалегідь, то нову собаку необхідно приводити в будинок обережно. Якщо ваша собака відрізняється дружелюбністю, то тварин можна спробувати познайомити відразу. Якщо вони не будуть проявляти агресії один до одного, то можна дати новій собаці озирнутися і прийти в себе.
4
Якщо ж ваша собака агресивна, то закрийте її в іншій кімнаті, після чого введіть в квартиру нову собаку. Дайте їй озирнутися, а вашої собаці принюхатися до нового запаху. Потім спробуйте познайомити собак - тут вам не обійтися без допомоги. Візьміть свою собаку за нашийник і введіть її в кімнату, де ваш помічник буде тримати таким же чином нового пса. Дайте собакам обнюхатися, хваліть їх при цьому. Якщо все добре, то можна перестати страхувати вихованців за ошийники.
5
Якщо собаки ставляться один до одного агресивно, то можна спробувати потримати їх кілька днів у різних кімнатах. Звикнувши до запаху один одного, їм буде легше знайти контакт.
6
Якщо і це не допомагає, то спробуйте дати собакам можливість розібратися самостійно. Зведіть їх в одній кімнаті, при цьому будьте готові втрутитися. Як правило, собаки з'ясовують хто з них головний не завдаючи один одному каліцтв. Після того, як відносини будуть з'ясовані, одному собаці доведеться змиритися з положенням підлеглого.
7
У процесі спілкування між собаками також можливі конфлікти. З часом це має зійти нанівець. Але, пам'ятайте: в будинку ви - господар, тому всі спроби сварок повинні присікатися суворим окриком.
8
Гладячи чужу собаку не забувайте і про свою. Ваше увага повинна бути розподілено порівну, інакше боротьба за вашу ласку стане основною причиною конфліктів.