Як зробити форму для свічки.

Одне з популярних хобі - виготовлення свічок своїми руками. Яких тільки видів і розмірів ні бувають ці вироби! Для реалізації власних задумів необхідно виготовити ємність, в якій застигне парафін або віск. Як зробити форму для свічки?
Інструкція
1
Вибір форми для свічки обмежений лише людською фантазією. Підійдуть ємності від йогуртів, кексів, печива, цукерок, баночки від кремів, що витримують нагрівання до температури в сто градусів. При бажанні навіть з звичайного молочного пакета можна зробити відбиток. Формочка може бути з різного матеріалу: пластика, металу, пластмаси, гуми. Якщо ви використовуєте упаковку, то етикетку з неї бажано видалити щоб уникнути загоряння предметів. Важливо, щоб формочка всередині була гладка: вам буде простіше виймати з неї готову свічку.
2
Використовуйте для виготовлення декоративних свічок прозорі баночки, склянки, пляшки. Оскільки форма нагрівається на водяній бані, то посуд з тонкого скла для цих цілей не підійде. Можна використовувати шкарлупки кокоса, яєчну шкаралупу, мушлі. В даному випадку вам не потрібно буде діставати саморобку з форми. Достатньо буде лише додатково прикрасити свічку, і вона буде готова.
3
Проявіть фантазію! Ви можете використовувати в якості форми звичайний надутий дитячий кульку, попередньо налив в нього дуже холодної води. Окунув сферу в розтоплений парафін, дайте речовині застигнути на її поверхні. Можна виконати процедуру кілька разів, щоб отримати міцну округлу форму . Після цього вийміть кульку, а в утворилося поглиблення залийте розтоплений парафін.
4
Використовуйте як форми для свічки консервну банку. Це дуже зручно, адже вона гладка всередині, а матеріал витримує значні перепади температури. Якщо діаметр банки для свічки не підходить, скористайтеся будь металевою трубою потрібного розміру. Для цього можна відправитися на будівельний ринок. Перевага такої труби в тому, що в перерізі вона може бути квадратної або прямокутної, що позначиться на формі майбутньої свічки. Щоб вийшла формочка, шматок труби потрібно відполірувати. Для цього можна взяти жорстку мочалку для миття посуду і натерти внутрішню поверхню циліндра. Уважно огляньте конструкцію на предмет металевих задирок. Якщо присутні щербини від зрізу, акуратно видаліть їх ножем. Тепер пристосуйте до циліндра заглушку, щоб парафін запобігання витіканню. Пробку можна виготовити з дерева, гуми, харчової фольги.
5
Після виготовлення форми для свічки, приступайте до плавлення парафіну або воску на водяній бані. В окремій консервній банці з приплющеним краєм для зручності переливання розтопіть огарки або куплену в магазині основу.
6
Формочку для майбутньої свічки необхідно змастити рідиною для миття посуду. Підійде також рослинне масло. В обох випадках це робиться для того, щоб готовий виріб можна було легко дістати з форми. В деяких випадках доцільно в денці конструкції зробити дірочку для гніту, якщо заливати свічку «догори дригом».
7
Для гноту використовуйте тільки натуральні нитки, які будуть горіти, а не плавитися. Попередньо просочіть їх парафіном. До одного кінця гнота прикріпіть як вантаж гвинтик, а іншу частину примотати до палички або зубочистці. Розташуйте нитку по центру свічки.
8
Залийте розплавлений парафін в формочку, і дайте свічці охолонути. Акуратно потягнувши за гніт, витягніть виріб. Якщо свічка не піддається, помістіть її в холодильник прямо в формочке або, навпаки, під гарячу воду. Готовий виріб можна прикрасити стрічкою, намистинами, декоративними елементами.