Як в'язати палець. Як навчиться в'язати і шеть.

В'язані рукавиці - це симпатичні й модні вироби, що додають вашому вигляду певний шарм. Найвідповідальніша деталь при їх в'язанні - це палець. Важливо не помилитися в розрахунках і бути дуже акуратними - тоді руці в новій рукавичці буде зручно і затишно.
Вам знадобиться
  • 4 спиці
  • нитка
  • 2 булавки
  • гачок.
Інструкція
1
Зв'яжіть рукавицю від початку гумки до основи великого пальця. Залиште відкритими необхідну кількість петель і зніміть їх на шпильку. Щоб дізнатися, скільки потрібно петель: • розрахуйте щільність в'язання - скільки петельок в 1 сантиметрі полотна. • Відміряйте потрібну товщину майбутнього пальця рукавиці. В неї увійде число відкритих петель, помножене на 2 і ще 3-4 бічні петельки.
2
Довяжіте рукавицю до кінця. Тепер час в'язати палець. Для цього: • надіньте петлі з шпильки на робочу спицю. • На іншу спицю наберіть така ж кількість повітряних петель. • Не забудьте набрати бічні петельки. • Всі петлі розподіліть на 3 спиці і в'яжіть по колу палець рукавиці до? нігтя.
3
Почніть зменшення петель: • в кожному ряду останню і передостанню петельки в'яжіть разом. • У вас повинно залишитися на спиці всього шість петелек.Затяніте їх міцно ниткою (можна скласти її удвічі). Хвостик проденьте за допомогою гачка на виворітну сторону пальця рукавиці.
4
Спробуйте зв'язати палець-реглан. Він складніше, але зручніше. Точно розрахуйте довжину руки від зап'ястя до кінця великого пальця. Зв'язавши гумку рукавиці і ще три ряди лицьовій гладдю, відразу приступайте до вив'язування клина пальця рукавиці.
5
В'яжіть клин лівого пальця на четвертій спиці, а клин лівого - на третій. • Ліва рукавиця: • в кінці 4 спиці залиште непровязанной останню петельку. Зробіть 1 накид, пров'яжіть лицьовій залишену петлю. Ще 1 накид - все ви додали 2 петельки. • Права рукавиця: • Починайте накидати додаткові петлі клина пальця на початку третьої спиці. Спочатку накид, потім лицьова і ще накид.
6
Почніть новий круг. Підтримайте пальцем останній накид - він може зісковзнути. Далі зв'яжіть 3 кругових ряду, не роблячи додавання петель. Накинуті петлі пров'яжіть за задні стінки.
7
Зв'яжіть наступне коло лівої рукавиці. Наприкінці четвертої спиці зробіть ще 2 накиду: перед і після останніми трьома петлями. Ваш клин повинен збільшитися вже на 4 петельки. Додавайте петлі через кожні 3 кола. Непровязаннимі залишайте їх непарна кількість: (5, 7, 9 і т.д.).
8
Довяжіте таким чином клин до початку великого пальця. Ряд на четвертій (третьої) спиці зв'яжіть до петельок клина і зніміть їх рівномірно на пару шпильок. Наберіть над петлями клина вдвічі менше їх кількості повітряних петель. Добре, якщо вийде парне число. Потім в'яжіть це коло до кінця.
9
Почніть збавляти петлі в наступному круговому ряду: • На четвертій (третьої) спиці пров'яжіть з двох сторін отвору відразу по 2 петельки. • Збавляння робіть через 1 кругової ряд доти, поки на спиці не буде первісного числа петель.
10
Зв'яжіть великий палець круговими рядами, як і при першому способі. Тепер ви навчилися його в'язати двома способами, і можете почати нові рукодільні експерименти.
Корисна порада
Додавати петлі для пальця реглан можна за допомогою лицьових схрещених петель, витягаючи їх через петлі попереднього ряду. Цей спосіб в'язання клина пальця дозволяє позбавитися від маленьких отворів на рукавиці (як це трапляється при використанні накидов).
При виконанні в'язаних виробів рукодільниці може знадобитися виконати клин - всередині роботи або у вигляді окремої деталі. Приміром, без цього елементу не обходяться рукавиці з пальцями типу «реглан» або розкльошені спідниці, які з кількох деталей крою. В'язати клин можна за допомогою убавленія або додавання петель по обох краях трикутної фігури. Від кількості петель в основі і висоти рядів буде залежати форма цього елемента в'язаного полотна.
Вам знадобиться
  • - Набір із п'яти панчішних спиць;
  • - дві прямі спиці;
  • - форма клинів;
  • - пряжа;
  • - праска з режимом пара.
Інструкція
1
Спробуйте зробити клин для пальця рукавиці круговими рядами панчішної в'язкою. Роботу слід починати після закінчення гумки і трьох додаткових кругових рядів. При цьому трикутник клина для лівої рукавиці потрібно в'язати четвертої за рахунком панчішної спицею, а деталь для правого вироби - третьою.
2
Зв'яжіть четвертої (або, відповідно, третьої) спицею лицьовій ряд, при цьому останню петлю провязивать не потрібно. Спочатку зробіть один накид, і тільки потім пров'яжіть залишену петлю як лицьову. Далі слід повторний накид. У підсумку в першому ряду у вашій роботі має додатися дві петлі.
3
Притримаєте пальцем останню накинуту петлю, так як на початку наступного ряду вона може зісковзнути з робочою спиці. Виконайте три ряди по колу без надбавок, пров'язуючи все накиди за задні нитки.
4
На п'ятому ряду в'язання клина виконуйте накинуті петлі перед і після трьома останніми петлями. Так в роботі з'явиться ще дві пари додаткових петель.
5
Продовжуйте виконувати деталь «реглана», здійснюючи регулярні прибавки через кожні три кругових ряду. Щоразу у вас повинно залишатися непровязанной все більшого (і обов'язково непарну!) Кількість петель. Приміром, 5, 7, 9, 11 і т.п. Клин буде завершений, коли ви довяжете виріб до основи великого пальця.
6
Спробуйте вив'язати клин всередині полотна за допомогою поступового (по парі петель в кожному ряду) скорочення кількості петель. Для початку зв'яжіть підставу трикутника необхідної ширини.
7
Для убавленія (звуження клина) зніміть одну петлю непровязанной; подальшу виконайте лицьовій - її потрібно протягнути через зняту петельку. Далі ряд виконується згідно основного візерунку, але при цьому остання і предпоследяя петля пров'язуються спільно.
8
Продовжуйте убавленія таким же чином, поки між початковими петлями клина не залишиться всього одна петля.
Зверніть увагу
Увага: зліва і справа трикутника кількість петель не змінюється!
Корисна порада
Клинці для спідниць і суконь можна в'язати окремо згідно викрійці. В цьому випадку рекомендується працювати над трикутної фігурою знизу верх, тобто від основи до вершини. Збавляння петель виконуйте у кромки деталі - після кромочной, потім перед крайней петлями. Працюйте акуратно, щоб не розтягнути краю елементів крою! Перед тим, як з'єднати готові клини, отпарьте їх.