Як солити судака. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Засолення є одним з поширених способів збереження риби. Так як сіль витягає з неї надлишок вологи і перешкоджає розмноженню бактерій. Цей спосіб дозволяє зберегти продукт довгий час в їстівний вигляді. Солити можна практично будь-яку рибу: сазана, ляща, кутума, воблу, та інші види. Часто рибалки люблять засолювати і судака . Тільки важливо при цьому дотримуватися ряду правил, які допоможуть зробити це правильно.
Вам знадобиться
    • 1 кг судака;
    • 150 г солі;
    • перець горошком;
    • лавровий лист за смаком
Інструкція
1
Спочатку треба підготувати судака до засолення. Для цього ретельно промийте його під струменем холодної води до зникнення слизу.
2
Промиту рибу очистіть від луски, випатрати всі нутрощі. Важливо при цьому не пошкодити жовч. Інакше риба стане гіркою, що зробить її непридатною для вживання.
3
Якщо риба велика, то необхідно зробити надріз по спинці, щоб уникнути згодом її псування.
4
Потім змийте з судака залишки луски і кров.
5
Візьміть 150 грам великої кухонної солі (можна використовувати морську). Натріть ретельно її всю рибу, приділяючи особливу увагу жабрам і розрізу по спинці (в ці місця засинайте сіль). Краще використовувати більше солі, ніж недосолити (тоді вона точно не зіпсується).
6
Підготовленого таким чином судака укладіть черевцем вгору в бочонок. Ємність повинна бути чистою і без стороннього запаху. При цьому не забувайте пересипати ряди сіллю, горошком і лавровим листом. Прянощі додадуть вашій рибі неповторний смак. Найбільше солі повинно бути у верхніх рядах.
7
Закрийте бочонок дерев'яною кришкою і поставте зверху гніт.
8
Солити крупну рибу слід в прохолодному місці протягом 15 діб, а дрібну достатньо - від 4 до 5 днів.
9
По закінченню вказаного часу вийміть судака , промийте його холодною водою від надлишку солі. Потім підвісьте в прохолодному провітрюваному приміщенні і сушіть.
10
Якщо ви не любите дуже солоного судака , то перед вивішуванням вимочіть його в воді (поки риба не спливе).
Зверніть увагу
Завжди соліть тільки свіжого судака. Заморожування погіршує якість риби.
Корисна порада
Солити краще зимового або осіннього судака: до ікромета вона містить більше жиру. Це покращує її смакові якості.