Як отримати китайську візу. Як отримати візу в Китай.

За «Закону КРН про контроль над в'їздом іноземців» громадянам Російської Федерації потрібно оформлення візи в Китай. Виділяються кілька видів китайської візи, для отримання кожного з яких потрібен відповідний пакет документів.
Інструкція
1
Підготуйте закордонний паспорт. У закордонному паспорті повинна бути одна чиста сторінка для проставлення китайської візи. Термін його дії повинен бути не менше 6 місяців з дня закінчення поїздки.
2
Отримайте запрошення від китайської сторони.Віза в Китай з метою туризму вимагає запрошення від туристичної фірми, зареєстрованої в Китаї (треба придбати путівку) або від готелю, де заброньовані місця на весь період перебування в країні. Навчальна віза надається при наявності оригіналу та копії заявки на прибуття іноземців в Китай (JW201 або JW202), видана китайським ВУЗом.Кітайская віза для відвідин родичів, які проживають в країні, видається при наданні запрошення від ніх.Для оформлення робочої та комерційної віз знадобиться запрошення від китайської організації, в якому вказується ім'я та прізвище запрошеного російською та англійською мовами, номер закордонного паспорта, мета поїздки, час перебування в країні.
3
Зберіть інші документи.Віза в Китай з метою навчання вимагає наявність оригіналів та копій сповіщення про надходження в китайський ВНЗ та медичної довідки про здоров'я іностранца.Для робочої візи - оригінал та копія дозволу на здійснення трудової діяльності в Китаї, видане Міністерством праці КНР або підтвердження на право організації запрошувати в країну іноземних громадян, яке видається Управлінням у справах іноземних фахівців. А також медична справка.Для комерційної візи - оригінал запрошення 1 ступеня від китайської організації у разі оформлення багаторазової візи на рік або оригінал запрошення 2 ступеня від організації для отримання багаторазової візи на полгода.Для поїздки в Китай з дітьми потрібна копія свідоцтва про народження, завірена нотаріусом довіреність від одного батька/батьків у випадку, якщо дитина їде з одним з батьків або з третіми особами, а також копія паспорта довірителя.
4
Зробіть кольорову фотографію. Фотографія розміром 3х4 або 3,5х4,5 необхідна для вклеювання в анкету. Для відвідин Китаю разом з дітьми знадобиться кольорова фотографія кожної дитини.
5
Заповніть анкету для Посольства КНР. Складається анкета російською, китайською або англійською мовою вручну друкованими літерами або на комп'ютері. Додаткову анкету доведеться заповнити особам: - які не мають російського громадянства, але проживають у Росії; - подорожуючим з дітьми, які вписані в закордонний паспорт; - у яких мета поїздки в Китай - робота або навчання.
6
Надайте всі зібрані документи до Посольства КНР. Консульський відділ Посольства КНР знаходиться в Москві. Візові відділи Генерального консульства КНР є в Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Хабаровську і Владивостоці, в яких видається китайська віза.
Зверніть увагу
Запрошення не знадобиться для оформлення транзитної візи, якщо перебування в країні триватиме більше 24 годин. Для її отримання потрібно надати закордонний паспорт, фотографію, анкету, квитки в обидва кінці і візу в третю країну (якщо вона потрібна).
Корисна порада
Оформлення візи в Китай не потрібно у випадках, якщо: - громадяни РФ приїжджають в Гонконг на строк не більше 14 днів; - мається дипломатичний закордонний паспорт; - транзит через країну здійснюється протягом 24 годин при наявності квитка і візи в 3 -ю країну.
Самостійно оформити візу в Китай можна, але процедура ця непроста. При туристичній поїздці для цього переважно бронювати готель через китайську турфірму, оскільки інших підтверджень мети поїздки, крім її ваучера, китайське консульство не визнає.
Вам знадобиться
  • - закордонний паспорт, дійсний більше півроку з моменту подачі в консульство;
  • - заповнена візова анкета;
  • - одна кольорова фотографія паспортного формату;
  • - документ , що підтверджує мету поїздки (ваучер від китайської турфірми, запрошення, оформлене приймаючою стороною через імміграційні органи Китаю, підтвердження про зарахування в китайський вуз, дозвіл на роботу та ін.);
  • - гроші для оплати консульського збору.
Інструкція
1
Як і при оформленні будь візи, починати вирішення питання слід з бронювання проживання. Хоча китайські готелі доступні для бронювання в режимі онлайн через власні сайти і веб-сторінки сторонніх операторів (наприклад, відомий Booking.com), можливі при цьому способи підтвердження проживання будуть проігноровані консульством.Проще всього купити тур або звернутися в російську турфірму для оформлення візи без покупки путівки. Але другий варіант пов'язаний з немаленькою переплатой.Едінственно можливим варіантом самостійного оформлення візи залишається ваучер китайської турфірми.Получіть його можна, але бронювати готель доведеться через цю фірму.
2
Знайти китайські турфірми в інтернеті за допомогою пошукових не складає особливих труднощів. У більшості з них є англомовні версії сайтів, у деяких - і росіяни, а також російськомовні співробітники в штате.Лучше взяти на замітку кілька фірм, дізнатися ціни при бронюванні готелю через кожну з них, порівняти з сайтами самих готелів або перевірених міжнародних операторів. Це дозволить віддати перевагу тій, у якої накрутки мінімальні або отсутствуют.Будьте готові зробити повну передоплату всіх замовлених послуг. Зазвичай китайські турфірми працюють тільки за цієї умови.
3
Уточніть в консульстві вимоги до ваучеру: чи достатньо факсу або роздруківки ськана, або ж обов'язковий оригінал з синьою печаткою. На випадок останнього варіанту бронюйте готель якомога раніше, щоб документ встиг дійти поштою.
4
Тепер залишається зібрати необхідні документи. У цьому питанні китайське консульство щодо ліберально. Воно не вимагає квитків туди і назад, підтвердження доходу і засобів на час перебування в країні, страховки. Але краще, якщо на момент подачі документів все це буде у вас при собі: теоретично консульські працівники можуть побажати побачити додаткові документи.
5
Сфотографуйте, заповніть та роздрукуйте візову анкету. Завантажити останню на сайті консульства не можна, але можна знайти в інтернеті - як правило, на сайтах турфірм, що пропонують тури в Піднебесну імперію або допомагають в оформленні віз без путевкі.Еслі консульство знаходиться у вашому місті, надійніше буде сходити туди, взяти бланк (краще два для страховки) і заповнити від руки.
6
Дізнайтеся попередньо, яка ситуація з чергами в консульстві: у самому консульстві, на туристичних форумах в інтернеті і за іншими джерелами. Китай ське консульство приймає без попереднього запису в порядку живої черги, так що в період великого напливу народу займати чергу доводиться з ночі.І не забудьте взяти гроші на оплату візового збору. У 2011 році їх розмір від 1500 до 4500 тисяч рублів залежно від кратності в'їздів плюс при необхідності доплата за терміновість і надстрокової від 900 до 2100 рублів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=14ahYIjD7es
Зверніть увагу
В аеропортах Пекіна і курортів Санья і Хайнань можна за сто доларів отримати візу по прильоту, але для цього китайська приймаюча турфірма повинна виконати ряд попередніх формальностей і зустріти туриста перед паспортним контролем.В Гонгконг росіяни вправі в'їжджати без візи на термін до 14 днів.
Корисна порада
При оформленні туру через російську турфірму на групу може бути видана групова віза. У цьому випадку група повинна провести в країні рівно ту кількість днів, на яку оформлений тур, в тому ж складі і через той же прикордонний перехід, що і в'їхала в Кітай.Жітелі суміжних з Китаєм регіонів Далекого Сходу мають право на короткостроковий безвізовий в'їзд в країну , але на кордоні зазвичай потрібно підтвердження проживання в цьому регіоні (внутрішній паспорт з місцевою пропискою).