Як очистити скатертину від воску. Як очистити зі скатертини плавлений парафін і пластмасу.

Після Нового року або романтичної вечері зі свічками ви з жахом виявляєте на улюбленій скатертини негарне пляма від воску . Неприємно, але панікувати не варто. Таку пляму можна видалити, якщо постаратися.
Вам знадобиться
 • -ніж;
 • -паперові серветки;
 • -Праска;
 • -пральна порошок;
 • -пятновиводітель
Інструкція
1
Візьміть гострий ніж і постарайтеся акуратно зішкребти свічковий віск (найімовірніше, парафін - зараз свічки виготовляють саме з цього матеріалу) зі скатертини. Будьте гранично обережні: одне незручне рух, і ваша скатертину буде зіпсована остаточно. Щоб не порізати тканину, покладіть скатертину на жорстку поверхню, натягніть, і тільки потім приступайте до видалення прилиплого воску або парафіну.
2
Приготуйте дві паперові серветки. Вони повинні бути досить щільними. Одну з них підкладіть під пляму, а другу - зверху. Нагрійте праску і приступайте до прогладжуванням плями через серветки. Це потрібно для того, щоб розтопити парафін. Він повинен вбратися в папір. Слідкуйте, щоб віск не потрапив на праска: в цьому випадку ви не тільки зіпсуєте побутову техніку, а й зробите видалення плями ще більш складним.
3
Після того, як ви пропрасувати скатертину праскою, можете запрати забруднене місце. Використовуйте розчин із звичайним милом або пральний порошок з активними речовинами. Якщо ваша свічка була пофарбована в який-небудь колір, видалити пляму буде складніше. В цьому випадку додайте у воду трохи плямовивідника.
4
Після запирання підсушіть скатертину природним способом. Коли річ висохне, пропрасуйте її праскою, виставивши підходящу для типу тканини температуру. Щоб скатертину не загубила форму, можна після видалення плями намочити її повністю.
5
Простіше видаляються свіжі воскові плями. Тому рекомендується після святкового вечора перевірити скатертину на предмет появи некрасивих відмітин. Якщо ви не зробите цього відразу, то віск сильно вбереться в тканину, а видаляти застарілі плями дуже складно. Щоб надалі уникнути проблем, встановлюйте свічки тільки в світильники, що мають піддони для розплавленого воску . Можна використовувати красиві пластикові серветки.
Коли горять воскові свічки - це дуже красиво і заворожуюче, що надає вечора романтичність і таємничість, але нерідко вранці виявляється, що на скатертини залишилися напливи. Звичайним способом їх не відіпрати, так як віск має жирну структуру і утворює стійкі плями, тому перед пранням скатертину слід обробити.
Вам знадобиться
 • - бензин;
 • - гас;
 • - ацетон;
 • - уайт-спірит;
 • - рідина для зняття лаку ;
 • - спирт;
 • - розчинник;
 • - целофановий пакет;
 • - губка;
 • - ватний диск;
 • - промокальний папір;
 • - праска;
 • - пральний порошок.
Інструкція
1
Щоб повністю очистити скатертину від воску, акуратно зіскоблити його, підкладіть з двох сторін плями промокальний папір і пропрасуйте праскою. Залишки воску, в'їдаються в тканину, розплавляться, і максимальна частина вбереться в папір. Також для цієї мети можна використовувати бавовняну, м'яку серветку. Вам залишиться тільки видалити жирну пляму.
2
Для видалення плями можете використовувати будь плямовивідник для жирних плям або скористатися підручними засобами, такими як бензин, уайт-спірит, гас, розчинник, ацетон, рідина для зняття лаку, спирт.
3
Обілювачі продаються в господарському магазині за вельми доступною ціною. Для використання уважно ознайомтеся з інструкцією із застосування і строго її дотримуйте. Потім просто виперіть скатертину звичайним способом, який підходить для даного виду тканини.
4
Щоб використовувати будь-яке з підручних засобів, змочіть губку або ватяний диск, густо нанесіть одне із зазначених коштів на пляму від воску, дайте жиру час розчинитися, приблизно 30 хвилин, знову змочіть губку або диск, потріть пляму, виперіть скатертину в пральній машині. При пранні можете додати відбілювач для кольорового або білого білизни або будь-який засіб для посилення дії прального порошку, які також широко представлені у відділах побутової хімії.
5
Якщо пляма на скатертини залишилося від кольорового воску, метод з праскою не використовуйте. Інакше вам доведеться боротися не тільки з рештою жирним плямою, але і виводити барвник. Для видалення кольорового воску зскребете його, помістіть скатертину в целофановий пакет і покладіть в морозильну камеру на 30 хвилин. Потім розімніть залишився віск в руках, струсіть, нанесіть один із зазначених засобів і виперіть. Якщо пляма відразу не віддалилося, повторіть обробку будь-яким зазначеним знежирюючим засобом.