Як подивитися тип оперативної пам'яті. Як подивитися информаии про оперативну памяті'.

Якщо ви вирішили підвищити продуктивність системи і придбати додаткові модулі оперативної пам'яті (ОП), то вам слід знати тип пам'яті , яка вже встановлена на вашому комп'ютері. Без цього ви просто не підберете ОП, яка буде сумісна з вашою системою. Також в деяких випадках тип ОП потрібно знати при її розгоні.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма CPU-Z;
  • - програма AIDA64.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб дізнатися про тип е пам'яті - подивитися в BIOS. Правда там вказується тільки основна інформація про тип е пам'яті . Увімкніть комп'ютер. У перші секунди після включення натисніть клавішу Del. На ноутбуках для входу в BIOS може використовуватися інша клавіша. Розділ, де знаходиться інформація про пам'яті , залежить від версії BIOS і моделі системної плати. Дуже часто вона знаходиться у вкладці Advanced, де потрібно вибрати параметр Memory controller.
2
Дуже зручна і корисна утиліта, за допомогою якої можна легко дізнатися тип пам'яті , називається CPU-Z. Знайти її легко можна в інтернеті. Деякі версії програми вимагають установки, інші - запускаються прямо з розпакованої з архіву папки.
3
Запустіть програму. В меню CPU-Z виберіть вкладку SPD. У верхньому лівому кутку вікна розташована стрілочка. Коли ви натискаєте по цій стрілочки, з'являється номер слота підключення ОП. Вибравши слот, ви зможете подивитися повністю всю інформацію про модуль пам'яті , який встановлений в ньому.
4
Ще одна програма, яка допоможе дізнатися тип пам'яті , називається AIDA64. Знайдіть її в інтернеті і скачайте. Встановіть програму на ПК, потім запустіть. Після її запуску дочекайтеся завершення процесу сканування системи.
5
У лівій частині вікна програми знайдіть рядок «Системна плата». Клікніть лівою кнопкою мишки по стрілочки, яка розташована поруч з рядком. В меню оберіть рядок SPD. У правому вікні з'явиться інформація про пам'яті . Вікно буде розбито на чотири розділи. У першому розділі ви зможете вибрати один з підключених модулів ОП. У другому розділі буде написана основна інформація про пам'яті , у третьому - інформація про її таймінг. Ну а в останньому розділі буде список функцій модулів пам'яті . Якщо певна функція підтримується модулем ОП, поряд з назвою функції стоятиме прапорець.