Як лікувати рани у кішок. рани у кішок лікування.

Кішки, особливо гуляють на вулиці, часто отримують поранення: подряпини, укуси, порізи. З покусами, глибокими порізами, важкими обмороженнями краще відразу звернутися до ветеринара. Незначні рани можна обробляти в домашніх умовах, щоб зайвий раз не нервувати тварина відвідуванням клініки.
Інструкція
1
Акуратно і надійно зафіксуйте кішку за допомогою помічника. У разі травми кінцівки має сенс покласти її на спину. Фіксувати тварину можна, взявши за загривок і з'єднавши пару лап «в замок». Особливо буйне або налякану тварину можна запеленать в рушник або покривало, залишивши доступ тільки до ураженого місця.
2
Огляньте рану. Вона може бути свіжої або старої. У першому випадку з неї може сочитися кров або виділятися сукровиця. Застарілі рани характеризуються запаленням, слідами гною або коростою.
3
Шерсть навколо рани вистриг гострими ножицями. Також область навколо рани можна змастити нейтральним кремом або вазеліном. Все це потрібно для того, щоб волосся не потрапив в рану. Свіжий поріз або подряпину потрібно промити перекисом водню або хлоргексидином. Обережно ватним тампоном видаліть з поверхні рани всі забруднення і шерсть.
4
Обробіть рану антисептичну спреєм. Ветеринари застосовують «тераміцин», він вільно продається в ветаптеках. Але можете використовувати будь-який інший медичний аналог даного препарату. Неглибокі подряпини можна просто змастити зеленкою.
5
Якщо кров кішки має яскраво-червоний колір і виходить поштовхами, то, швидше за все, у неї пошкоджена артерія. У цьому випадку рекомендується накласти джгут вище місця поранення і негайно звернутися до ветеринара.
6
Застарілі рани зі слідами запалення або гною лікують маззю з антибіотиком, наприклад «Мізофеном». Нанесіть мазь на марлеву серветку, прикладіть до рани і забинтуйте. Пов'язку потрібно міняти щодня, поки запалення не пройде.
Зверніть увагу
Не займайтеся самолікуванням у разі укусів дикими тваринами (вони можуть переносити сказ). Глибокі рани вимагають хірургічної обработкі.Повишеніе температури, млявість або пригнічення - привід для негайного звернення до ветеринарним фахівцям.
Корисна порада
Простежте, щоб кішка не розлизувала рану (не зривати пов'язку), зірвати пов'язку кішці завадить «елизаветинский комір».