Як намалювати небо.

Блакитне небо - це красиво. Але малювати таке небо неважко. А ось небо призахідне може в собі містити червоний, жовтий, оранжевий відтінки і навіть синьо-фіолетовий відтінки кольорів. Намалювати вечірній пейзаж з річкою, горами і пагорбами, зеленою травою без красивого і реалістичного західного неба неможливо. Тому давайте спочатку навчимося малювати і розфарбовувати вечірнє небо.
Інструкція
1
Обмежтеся лише світлими відтінками і почніть відразу малювати хмари. Контури гір, пагорбів та інші елементи пейзажу повинні бути до цього моменту вже наміченими м'яким олівцем. До речі, чим більше олівця, тим краще. Не соромтеся, роблячи начерки і прорисовуючи контури елементів пейзажу. Після розфарбовування їх олівцеві контури повинні бути видні, інакше малюнок буде виглядати якось по шкільному.
2
Спочатку намалюйте хмари у верхній частині картини, набравши темної сіро-синьої фарби. Перспектива хмарного шару додасть малюнку додаткову глибину. Переходьте поступово до хмар над лінією горизонту. Ці хмари слід малювати вже трохи по-іншому, розведеної фарбою.
3
А тепер розведіть в великій кількості світло-блакитну акварель і всі ділянки неба, крім хмар рівномірно зафарбуйте. Тільки залиште невеликий простір неба біля лінії горизонту зафарбованим. Там небо вже не буде блакитним. Блакитне небо в міру наближення до обрію переходитиме в хмарне червонувато-сіре.
4
Небо тепер готово. Можна позначити на річці прибережних об'єктів і прийматися за скелі, пагорби і камені. А малюються вони так. Залийте фарбою гірський кряж, потім додайте в це одноманітність насиченою акварелі інших квітів. Змішувати можна навіть синій колір з коричневим або червоним кольорами. Далі додайте трохи чистої води і почекайте, поки малюнок не підсохне. У вас вийде різнокольоровий гірський кряж з чіткими кордонами, а також випадковими переходами яскравості і кольору всередині.
5
Поки сохне вода, можна також попрацювати з іншими ділянками малюнка, які ще не промальовані. На дерева «посадите» по яскраво-рудою ляпки. Коли ці ляпки висохнуть, вийдуть симпатичні осінні дерева. Після повного висихання картини її можна вставити в тонку лаковану рамку і милуватися на своє творіння.