Як перевести ампери в квт. Як знаючи струм знайти квт.

В амперах вимірюють силу електричного струму, у ВАТ - електричну, теплову і механічну потужність. Ампер і ват в електротехніці пов'язані між собою певними формулами, однак оскільки в них вимірюють різні фізичні величини, просто перевести ампери в квт не вийде. Але можна одні одиниці виразити через інші. Розберемося, як співвідносяться струм і потужність в електричній мережі різного виду.
Вам знадобиться
  • - тестер;
  • - струмовимірювальні кліщі;
  • - довідник з електротехніки;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Виміряйте тестером напругу мережі, до якої підключений електроприлад.
2
Виміряйте за допомогою струмовимірювальних кліщів величину струму.
3
Напруга мережі - постоянноеУмножьте величину струму (ампер) на значення напруги мережі (вольти). Отримане твір - потужність у ВАТ. Для перекладу в кіловати потрібно розділити це число на 1000.
4
Напруга мережі - змінне однофазноеУмножьте значення напруги мережі на величину струму і косинус кута фи (коефіцієнт потужності). Отримане твір - споживана активна потужність у ватах. Для перекладу цього числа в кіловати розділіть його на тисячу.
5
Косинус кута між повною і активною потужністю в трикутнику потужностей дорівнює відношенню активної потужності до повної. Кут фі інакше називають зсувом фаз між напругою і струмом - зрушення виникає при наявності в ланцюзі індуктивності. Косинус фі дорівнює одиниці при чисто активному навантаженні (електричні нагрівачі, лампи розжарювання) і близько 0,85 - при змішаному навантаженні. Чим менше реактивна складова повної потужності, тим менше втрати, тому коефіцієнт потужності всіляко прагнуть підвищити.
6
Напруга мережі - змінне трехфазноеПеремножьте величину напруги і струму однієї з фаз. Помножте отримане значення на коефіцієнт потужності. Аналогічно розраховується потужність двох інших фаз. Потім, всі три фазні потужності складаються. Отримана сума і буде значення потужності електроустановки, підключеної до трифазної мережі. При симетричному навантаженні по всіх трьох фазах активна потужність дорівнює добутку, фазного струму, фазної напруги і коефіцієнта потужності, помноженому на три.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vje5X69tvrw
Корисна порада
На багатьох електроприладах значення споживаної потужності або струму вже вказані в інструкції, на корпусі або упаковці. Знаючи потужність можна перевести ампери в кіловати, а можна виконати зворотні дії - тобто по відомим величинам потужності і напруги обчислити значення споживаного струму. Є негласне правило для мережі змінного струму, що дозволяє отримати приблизний результат при підрахунку перетинів проводів і виборі пуско-регулюючої апаратури: величина потужності дорівнює половинному значенням струму.