Як увійти в linux Як root.

Root - це надкористувач в системах * nix. За допомогою цього облікового запису можна здійснювати адміністративні операції над важливими файлами ОС. Зв'язка «root -> звичайний користувач» була розроблена для полегшення управління комп'ютером і забезпечення стабільності і безпеки. Всі дії, які можуть бути вироблені над системними файлами, можуть бути здійснені тільки від root і є недоступними для звичайного користувача.
Інструкція
1
За умовчанням в Ubuntu можливість логіна під обліковим записом суперкористувача відключена. Щоб включити root, потрібно знати пароль, який задається під час установки системи. Пароль завжди можна змінити командою через «Термінал» (Menu - Programs - Standart): sudo passwd rootSudo дозволяє використовувати права суперкористувача для виконання наступного запиту, а passwd змінює пароль для обраного користувача, в даному випадку для root. Після введення команди введіть свій старий, а потім новий пароль.
2
Активуйте можливість локального входу привілейованого користувача через графічну оболонку в систему. Для цього перейдіть в меню «Система» - «Адміністрування» - «Вікно входу в систему» - «Безпека», а потім виберіть пункт "Дозволити локальний вхід ...». Перезавантажте комп'ютер. Тепер ви можете логінитися як root.
3
Для виконання команд від root через «Термінал» в системах Fedora і Mandriva використовується префікс su. Відкрийте файл gdm: sugedit/etc/pam.d/gdmІ закоментуйте рядок "auth required pam_succeed ..." за допомогою знака #. Після цього перезавантажитеся і спробуйте зайти в якості суперкористувача з вікна вибору облікового запису.
4
Якщо ж у вас стоїть робочий стіл KDE, то відредагуйте файл kdmrc, який знаходиться в папці/usr/share/config/kdm. Знайдіть рядок AllowRootLogin і змініть її значення на True, після чого збережіть зміни і перезавантажте сесію користувача за допомогою відповідного пункту меню.
Корисна порада
Не варто використовувати обліковий запис root для виконання щоденних завдань. Використовувати адміністративну обліковий запис потрібно тільки в тому випадку, якщо це необхідно. Для перегляду фільмів і редагування електронних документів цілком придатні права звичайного користувача системи.
Root є суперкористувачем в Unix-подібних системах. Це адміністративна обліковий запис, який має логін «root» за замовчуванням і легко перейменовується при необхідності. Схема «надкористувач-користувач» була придумана для полегшення процесу адміністрування і для забезпечення безпеки і стабільності системи. Всі дії, вироблені над системними файлами, недоступні для звичайного користувача, але можливі для рута.
Інструкція
1
В Ubuntu Linux за замовчуванням зайти в якості суперкористувача не вийде. Щоб включити обліковий запис root, потрібно знати його пароль. Зазвичай він задається при установці системи, але його завжди можна замінити. Відкрийте «Термінал» («Меню -« Програми »-« Стандартні ») і введіть команду: sudo passwd root. Команда «sudo» дає системі сигнал, що наступні дії повинні виконуватися суперкористувачем. Після цього вам потрібно буде ввести свій старий пароль, а потім новий, який ви хочете задати.
2
Далі потрібно створити можливість локального входу root-а в систему. Для цього перейдіть в пункт «Система» - «Адміністрування» - «Вікно входу в систему». Перейдіть на вкладку "Безпека" та виберіть пункт "Дозволити локальний вхід для адміністратора системи».
3
Для того, щоб зайти під рутом в операційній системі Fedora, скористайтеся термінальній командою «su» і введіть відповідний пароль. Після цього відкрийте файл gdm: gedit/etc/pam.d/gdm
4
Закоментуйте строчку файлу «auth required pam_succeed_if.so user! = Root quiet» знаком «#». Після цього завершите сеанс користувача і увійдіть в якості root-а.
5
Якщо в Mandriva у вас коштує робочий стіл KDE, то, щоб стартувати його з-під рута, аналогічним чином відредагуйте файл kdmrc, який може лежати або в/usr/share/config/kdm, або в/etc/kde/kdm.
6
Змініть значення «AllowRootLogin» на true і збережіть його. Після цього запустіть панель kcontrol і додайте користувача root у відповідний список.
7
Для Mandriva на Gnome для редагування відкрийте файл/etc/gdm і змініть значення «AllowRoot» на true. Не забудьте зберегти зміни.
Зверніть увагу
Не треба заходити під рутом для виконання повсякденних завдань. Використовуйте адміністративну обліковий запис тільки в тому випадку, коли це дійсно необхідно. Для перегляду фільму підійде і стандартна учетка.