Як намалювати гістограму.

Уявіть, що перед вами постало завдання проведення соціологічного дослідження. Воно в себе включає обробку великого масиву даних. Але крім цього потрібно їх наочно уявити, щоб людині, що не знайомому з зачепленої темою, стало зрозуміло, про що йде мова. Як же побудувати гистограмму ?
Інструкція
1
Накресліть гистограмму , використовуючи комп'ютерні програми. У гистограмме найважливішими елементами є ознака і його розподіл. Ознака - явище, яке ви вивчаєте у своєму дослідженні. Його розподіл - сукупність відповідей, балів.
2
Побудуйте двомірну координатну площину. По осі Х розмістіть відповіді і бали, по осі У - частоту їх зустрічальності. Відзначте результати на графіку таким чином, щоб у підсумку у вас вийшли вертикальні стовпці, число яких збігається з числом зазначених ознак. Їх висота повинна збігатися з частотою їх народження. Щоб інформація сприймалася краще, розфарбуйте стовпці в різні кольори. Кольори підбирайте таким чином, щоб вони не «різали» очей.
3
Відкрийте програму Microsoft Word. На панелі інструментів знайдіть пункт «Вставка», клікніть по ньому лівою кнопкою миші і знайдіть пункт «Ілюстрації». В ілюстраціях відшукайте «Діаграми». Перед вами з'явиться вікно з усілякими варіантами графіків. В ньому виберіть гістограми.
4
Натисніть кнопку ОК. Часто на панель інструментів винесено значок побудови діаграм. Клацніть на нього і зробіть те ж саме. З'явиться вікно з таблицею даних. Щоб намалювати гистограмму , внесіть в ці стовпці всю необхідну інформацію. Натисніть кнопку ОК. На аркуші з'явиться гістограма. Щоб скорегувати її, двічі клікніть по ній лівою кнопкою миші. Таким чином ви можете перейменувати стовпці і координатні осі.
5
Відкрийте програму Microsoft Excel. Гистограмму побудувати в ньому набагато легше і зручніше, ніж в Word, бо легше коригувати інтервал охоплюються значень. У порожні клітинки введіть дані, відповідні координатам точок. Потім зробіть все те ж саме, що ви робили в додатку Microsoft Word. У рядку «діапазон» вкажіть його вручну або виділіть заповнені осередки.