Як побудувати дамбу.

Дамби і греблі можуть бути просто величезних розмірів. Приміром, в деяких альпійських долинах подібні споруди можуть досягати рівня облікової і роблять з річок озера протяжністю в декілька десятків кілометрів.
Інструкція
1
Головна відмінність дамби від греблі полягає в тому, що дамби насипаються з каменю, землі та гравію (в той час як греблі споруджують з бетону або залізобетону). Нижню частину дамби робіть дуже товстої, так як вона повинна витримувати тиск води. Для того щоб запобігти проникненню води крізь стіни дамби, її серцевину робіть з дуже щільного матеріалу, наприклад, з глини. Фундамент обов'язково зміцнюйте і ущільнюйте до самих глибин, бо в іншому випадку є ризик підмиву дамби і витоку води по підземному шляху.
2
При будівництві дамб і гребель вкрай важливо не допустити зникнення річки. Для цього до початку будівельних робіт прокладете для неї нове русло, по якому вона буде текти протягом усього часу будівництва. Якщо ви проводите роботи у вузькій долині, де немає можливості побудувати нове русло, то зробіть спеціальний тунель, по яких вода буде направляється, минаючи будівельний майданчик. Якщо обійти місце будівництва все таки не представляється можливим, то зводите дамбу поступово і вкрай обережно, з кожним кроком відводячи воду через нові допоміжні канали.
3
Будуйте дамбу таким чином, щоб під час паводків була можливість перемикання на інший режим. Надлишки води повинні скидатися з тильного боку дамби за допомогою системи відвідних каналів - це допоможе вберегти всю систему від можливого збитку. Для того щоб погасити силу падаючої води, скористайтеся спорудою з потужних бетонних блоків. Уберегтися від руйнівної сили паводків допоможуть також і електростанції. Якщо відразу кілька електростанції побудовані один за одним, то вони забирають частину води за допомогою накопичувачів, тим самим запобігаючи затоплення довколишніх населених пунктів і вихід річки з берегів.