Як промити грунт для акваріума. Як перевірити якість аквариумного грунту.

Від того, наскільки правильно підібраний і підготовлений грунт для акваріума, залежить благополуччя як його мешканців, так і зростаючих у ньому рослин. Саме тому завдання підбору та підготовки грунт а виявляється складніше, ніж здається на перший погляд.
Інструкція
1
Основна проблема полягає в тому, що більшість акваріумних риб добре себе почувають тільки в м'якій воді. Якщо взятий для акваріума грунт містить розчинні солі кальцію, вони будуть поступово переходити у воду і збільшувати її жорсткість, що негативно позначиться на мешканцях акваріума.
2
Саме тому алгоритм «знайти красивий грунт , промити, насипати в акваріум» виявляється неправильним. Гарний не означає хороший, тому для акваріума не можна використовувати кораловий пісок, дрібний черепашник, мармурову крихту, як би красиво вони не виглядали.
3
Для акваріума не підійде і дрібний пісок з діаметром піщинок дрібніше 1 мм. Такий грунт буде дуже щільним, майже непроникним для води, в ньому обов'язково почнуться процеси гниття. У такому грунт е погано почувають себе рослини, їх листя будуть дрібними і бляклими.
4
Як варіант, у разі використання дрібного піску в акваріумі треба влаштувати другий пластикове дно з насвердлені в ньому дрібними отворами. Відстань між дном акваріума і другим дном становить 1-2 см. На друге дно в два шари кладеться дрібна сітка (не металева!), На неї насипається пісок. З простору під другим дном помпою відкачується вода, тим самим забезпечується її примусова циркуляція через грунт . Подібне друге дно корисно для будь-якого акваріума.
5
Кращим вибором для акваріумного грунт а буде невеликий, діаметром від 1 до 5 мм, гравій із кварцу або польового шпату. Засипте його в таз, залийте водою, злийте сплив сміття. Потім промивайте, активно перемішуючи, до тих пір, поки вода не буде залишатися абсолютно чистою.
6
У тому випадку, якщо є підозра на підвищений вміст кальцію, грунт треба додатково обробити соляною кислотою, заливши на пару годин в пластиковому тазу. Потім його слід не менше півгодини промивати проточною водою, щоб видалити всі сліди кислоти. Щоб перевірити, чи є в грунт е кальцій, хлюпніть на нього соляною кислотою або навіть звичайним оцтом. Якщо з'являться бульбашки, грунт потребує обробки кислотою.
7
Акваріумний грунт , підготовлений таким чином, не буде насичувати воду солями кальцію, тому її жорсткість буде довгий час триматися на оптимальному рівні. Іноді акваріумісти лише підливають воду взамін випарувалася - це неправильно, оскільки веде до поступового підвищення рівня жорсткості. Рекомендується не доливати, а щотижня міняти не менше 1/5 від обсягу всієї що знаходиться в акваріумі води.