Як утеплити парилку в лазні. Як побудувати парильню.

Парилка є найважливішою частиною лазні. І важливу роль в її будівництві грає утеплення, тому що від цього буде повністю залежати якість банних процедур. Помилки в утепленні можуть призвести до довгого нагріванню і швидкому охолодженню лазні, а також низької концентрації пари. Неправильно організована пароізоляція чревата появою цвілі і загниванням дерев'яного зрубу.
Інструкція
1
Зводячи російську лазню, необхідно подбати про утеплення стін, підлоги і стелі. Для цього знадобиться спеціальний утеплювач - мати або плити зі скловолокна. Матеріали з мінеральної сировини найбільш кращі, тому що мають відмінну биостойкость. Якщо пароізоляція виконана правильно, тоді утеплення можна проводити будь-якими утеплювачами - на ваш розсуд (це може бути фольга).
2
Починати утеплення необхідно зі стелі. Шар теплоізоляції на ньому повинен бути в два рази товще, ніж на стінах і підлозі. Покрийте стелю чистої рулонної папером, роблячи сильні нахлести на місцях стиків. Далі прикріпіть невеликі бруски 5х5 сантиметрів, між ними укладете сам утеплювач щільним шаром.
3
Закрийте утеплювач фольгою і прикріпіть за допомогою спеціальної стрічкою. Приділіть особливу увагу стиках і краях, щоб пара не зміг проникнути через фольгу. Це може привести до усадки утеплювача і утворення конденсату. Знову прикріпіть невеликі дерев'яні бруски, розмір яких повинен становити 2х3 сантиметри, вони забезпечать додатковий повітрообмін. Можете приступати до кріплення декоративної обшивки, це може бути вагонка, блокхаус або будь-який інший матеріал.
4
Стіни утеплите за аналогічним принципом дії, не забуваючи про вентиляцію. Для обшивки стін використовуйте деревину з низькою щільністю - осика, липа або сосна. Для найменших тепловтрат вибирайте вузькі планки і кріпіть їх у горизонтальному положенні, вони менше деформуються, ніж інші. Не забудьте обробити дерев'яні панелі спеціальним просоченням, яка призначена для використання в парильні.
5
Для утеплення підлоги в парній можете використовувати пісок або будь-які інші теплоізоляційні матеріали. Це може бути стяжка підлоги, зроблена з цементно-піщаного розчину з пенопластовой крихтою. Зробити якісно утеплення підлог, враховуючи його товщину досить складно, і є непростим етапом в будівництві російської лазні. Тому краще довірте цю нелегку справу фахівцеві.
Термоізоляція лазні необхідна для економії палива, а значить і грошей. Краще один раз витратитися на утеплення будівлі. Найкращий варіант - це утеплення лазні в період її будівництва, спільно з установкою добре продуманої системи повітрообміну і вентиляції в цій будові. Якщо ви задумали побудувати капітальну лазню, то зверніться з цього приводу до фахівців.
Інструкція
1
Починати утеплення лазні необхідно з верхньої частини фундаменту. Для цього використовують мінераловатні плити. Грунт, що знаходиться під підлогою утеплюють керамзитом або шлаком товщиною в 1,5 - 2 рази товще несучих стін лазні. Це необхідно для того, щоб лаги завжди знаходилися в сухості. Обов'язково залишайте вентиляційні отвори у фундаменті, щоб волога всередині нього не накопичувалася.
2
Утеплення стін залежить від матеріалу, з якого вони зроблені. Якщо це дерев'яний зруб, то основну увагу слід приділити закладенні щілин на стиках вінців. Це дуже трудомістка робота і вироблятися вона повинна в процесі створення зрубу. Цегляні стіни утеплюють скловатою або мінеральними матами. Коли лазня вже побудована, то зсередини стіни необхідно пароізоліровать. Це можна зробити за допомогою глиняного розчину.
3
Найбільшу увагу при утепленні стін лазні необхідно приділити віконних і дверних прорізів. Саме з метою збереження тепла, в лазні роблять дуже маленькі вікна, розташовуючи їх ближче до підлоги. Найчастіше тепло йде через щілини під підвіконням вікна, в стеклах, які нещільно вставлені і в самій дерев'яної конструкції. Звичайно, в ідеалі в лазні повинні стояти подвійні, потрійні скла, найкраще встановити пластиковий склопакет. Якщо для вас це дорого, то встановіть два скла в одній рамі ретельно підігнавши скла за розмірами. Герметизувати вікна можна шляхом замазки, яку наносять і на цвяхи, що кріплять скло до рами. Якщо баню будують з цегли, то вікна можна і зовсім замінити стеклоблоками. Повітряні камери, що знаходяться всередині стеклоблока відмінно тримають тепло. Однак і в таких лазнях необхідно ставити кватирки для вентиляції приміщення.
4
Двері в парну не ставлять надто високими, так як тепло виходить через верх. Самі двері обов'язково підганяють за розмірами щоб уникнути появи щілин.
5
Якщо ви зробили хорошу теплоізоляцію в лазні, то прогріватися вона буде швидше, буде набагато довше тримати тепло, і ваші витрати на паливо скоротяться.