Як навчитися свистіти голосно.

Гучний свист завжди захоплював дітлахів на вулиці, які й самі намагалися навчитися свистіти. Але щоб навчитися свистіти голосно, потрібно тренуватися. Починайте будь-яку тренування з звичайного ретельного миття рук. Тому як для того, щоб голосно свиснути, буде потрібно вкласти в рот хоча б два пальці. А фахівці радять починати навчатися гучній свисту із застосуванням пальців. Що ж, давайте подивимося, як можна навчитися свистіти по-справжньому голосно.
Інструкція
1
Техніка свисту з пальцями увазі закривання зубів губами, які слід звернути всередину рота. Пальці тут грають роль фіксатора розташування губ над зубами. Варіюйте положення пальців при бажанні, але вони повинні знаходитися по центру вашого рота, а засунути їх вглиб можна до першої фаланги.
2
Допускається використання вказівного і великого пальців, зігнутих у формі букви U. Тільки тут потрібно простежити за тим, щоб нігті прямували всередину. Крім цього потрібно міцно притискати губу пальцями.
3
Далі потрібно спробувати притиснути мову далі від зубів і ближче до нижнього неба. Вийде скошена площину. По ній і буде спрямований повітря при видиху. А керувати повітряним потоком потрібно мовою, а також верхніми зубами. Повторюйте ці дії частіше і коли перші ознаки свисту дадуть про себе знати, чітко запам'ятаєте положення губ, зубів, пальців і мови.
4
Після цього поекспериментуйте з силою видиху. Від неї, до речі, залежить тон звуку. Кінчиком мови «нащупайте» точку, яка на виході дасть чистий і постійний звук.
5
Люди, які вміють свистіти, вважають, що можна навчитися свистіти без використання пальців. Просто роль пальців, прижимающих губи до зубів, гратимуть губні і щелепні м'язи. Для цього спробуйте рушити вперед вашу нижню щелепу, потягнути м'язи рота так, щоб його куточки натягнулися. При цьому нижня губа повинна міцно притискатися до зубів. А мову слід втягнути назад до упору і опустити вниз на небо. Технічно обидва способи схожі, тому тут також доведеться поекспериментувати з положенням язика, губ і зубів.
6
Не обов'язково у вас повинно вийти все і відразу. Але не впадайте у відчай, просто тренуйтеся. Шуму буде багато, але рано чи пізно через нього почнуть прорізатися свистячі звуки. Значить, ви на правильному шляху - дуже скоро свист ви будете видавати такий, що вам будуть заздрити сусідські хлопчаки.
Оволодіти технікою свисту зовсім не складно. Головне в такій справі - тренування. Для цього необхідно буде докласти певних зусиль і постаратися навчитися самостійно свистіти без використання підручних засобів. Вірніше, вам знадобляться тільки пальці. На період навчання даному майстерності подбайте про гігієну рук, тому як пальцями доведеться торкатися до рота.
Інструкція
1
В першу чергу потрібно підвернути нижні і верхні губи всередину рота так, щоб вони повністю закривали зуби. Лише самі краєчки губ можуть трохи виступати назовні.
2
Підберіть розпальцьовкою. Призначення пальців має бути одне - притримувати губи над зубами. При цьому існує кілька різних комбінацій пальців, і тому ви можете вибрати будь-який, який вам більше сподобається.
3
Можуть бути наступні варіанти використання пальців для того, щоб свистіти двома пальцями: - застосовується правий і лівий вказівні пальці; - U-подібна форма, яка створюється великим і середнім або великим і вказівним пальцями як правою, так і лівою руки ; - правий і лівий середні пальці.
4
Найкращий варіант залежить не тільки від розмірів пальців, але і рота. Незалежно від вибору розташування пальців виходить одне і те ж: практично на півдорозі від куточка рота до його центральній області і просунути всередину до першого суглоба.
5
Коли ви засунете пальці в рот, перевірте наступне: ваші нігті повинні бути спрямовані тільки всередину, до центру мови, а також ваші пальці повинні притискати дуже міцно губу.
6
Тепер приберіть мову назад таким чином, щоб кінчик язика практично стосувався дна. В цьому випадку відстань до нижніх передніх зубів має бути приблизно дорівнює 1 см. Таким чином ваш кінчик язика стане трохи ширше, захоплюючи більшу поверхню.
7
Свист з'явиться тільки коли потік повітря буде потрапляти прямо на скіс. В цьому випадку потік повітря повинен створюватися верхніми зубами і мовою.
8
Зробіть досить великий вдих і видихайте різко через рот. Експериментуйте з розташуванням мови і пальців.
9
Якщо свист не виходить, то починайте з легкого продування. Повинен вийти тихий свист низького тону, а повітря вистачить на досить тривалий час.
10
Поки ви дуеті, спробуйте знайти мовою потрібну точку (місце максимальної гучності свисту) - це коли повітря починає потрапляти на найгострішу область скоса. В результаті у вас повинен вийти пронизливий і чистий звук, а не тихий присвист.