Як заклеїти гумовий човен. Як відремонтувати гумовий човен.

Гумовий човен може розтріскатися під час зберігання або отримати пробоїну на воді. Для того щоб в похідних умовах заклеїти діру, необхідно мати при собі запас латочок і спеціальний гумовий клей.
Інструкція
1
Позначте місця на човні, які необхідно відремонтувати. Для цього надійти човен і помістіть її в воду, ви побачите, де вона труїть, по нитках бульбашок. Відмітьте ці місця маркером або ізоляційною стрічкою.
2
Виготовте латки. Для цього використовуйте готові комплекти, що продаються в магазинах. Якщо такого Ремнабор немає в наявності, можна використовувати для латок халяви дитячих гумових чобіт. Головне, щоб товщина латки відповідала матеріалу, з якого виготовлена човен. Вирізуйте латки такого розміру, щоб вона закривала дірку мінімум на 3 сантиметри з кожного боку. Закруглите обриси клаптя, це запобіжить відставання країв від поверхні човна.
3
Обробіть на човні область, де буде розташовуватися латка, за допомогою дрібної наждачного паперу. Внутрішню сторону латки теж ретельно ошкурьте, це підвищить рівень зчеплення поверхні з клеєм. Прикладіть латки до поверхні човна, обведіть її. Слідкуйте, щоб пробоїна виявилася точно в центрі намальованого контура. Це дозволить правильно розмістити латку при наклеюванні.
4
Знежирте поверхню в місці пробоїни або тріщини ацетоном або бензином. Нанесіть клей на поверхню човна в області склеювання. Використовуйте спеціальний клей для гумових виробів, наприклад, 88НТ. Залиште на 20 хвилин, повторіть операцію. Поверхня заплатити не намащуйте. Накладіть латку на ушкоджене місце, поки другий шар клею не встиг висохнути, ретельно придавите. Порухайте клапоть гуми, щоб бульбашки повітря вийшли з-під нього. Покладіть на латку тканину або картон, придавите пресом. Дотримуйтесь умови інструкції до клею щодо часу просушування.
5
Використовуйте нейлонові нитки для попередньої штопання великих тріщин і дірок. Розташуйте пошкоджену частину човна на рівну поверхню, акуратно прокладете шви, прихоплюючи краю розриву. Чи не перетягуйте нитку і не допускайте нашарування країв друг на друга. Знежирте поверхню і приклейте латку.