Як подивитися пробіг фотоапарата Nikon. Як у acdsee подивитися кількість затворів камери.

Кожна техніка має свій пробіг , наприклад, знос мотора автомобіля становить кількістю намотаних кілометрів. Фотокамери також мають пробіг , який можна виразити в кількості відзнятих кадрів (клацань затвора). Якщо ви знаєте це значення, нескладно визначити зношеність самого апарату.
Вам знадобиться
  • - ShowExif;
  • - ACDSee Photo Manager.
Інструкція
1
При натисканні на кнопку затвора фотокамери відбувається кілька процесів, які використовують внутрішню начинку апарату (електронні схеми). Один з них - це запис даних у файл будь-якого формату. Найменування даних, які входять до опис файлу, перевищує кілька десятків параметрів: виробник, модель камери, орієнтація, дата, кількість пікселів, баланс білого, версія зображення, нахил спалаху і т.д.
2
Серед усіх цих параметрів можна знайти кількість знятих кадрів. За допомогою програми ShowExif можна не тільки знайти певне значення, але і відредагувати будь-який з вище перерахованих параметрів, а також багато інших. Інформація про фото графічного формату називається метаданими. Метадані є закодованою інформацією.
3
Програма ShowExif є вільним продуктом і займає близько 1 Мб, тому у вас не складе труднощів її скачати з інтернету. Вона не вимагає установки і запускається подвійним клацанням лівою кнопкою миші на значку фотоапарата.
4
Після її запуску вкажіть шлях до каталогу з фотографіями, відзнятими на випробовуваної камері. У завантаживши списку виберіть будь-яке зображення і виділіть його. У правій частині вікна програми з'явиться багаторівнева таблиця з даними про фотографію.
5
Знайдіть пункт Total Number of Shutter Releases - значення цього параметра і є шукана величина (кількість знятих кадрів).
6
Якщо ви використовуєте в якості переглядача графічних файлів на своєму комп'ютері програму ACDSee, кількість кадрів можна дізнатися іншим способом. Відкрийте будь-яке зображення, відзняте вашим фотоапаратом, і натисніть клавіші Ctrl + Enter. Шукане значення можна знайти по рядку Total Number.
7
Іноді продавці фотокамер штучно обнуляют значення внутрішніх лічильників - це робиться для більш вигідного продажу техніки. Також це значення може не відповідати дійсним даними, якщо затвор камери хоч раз замінювався на новий.
Як правило, при покупці цифрового б/у фотоапарата Nikon потенційного покупця цікавить його пробіг , адже саме цей показник краще інших інших «описує» технічні характеристики пристрою, а зокрема, яка кількість спрацьовувань затвора камери гарантовано. Щоб не залишитися обманутим, потрібно знати, як подивитися пробіг Nikon.
Вам знадобиться
  • Цифрова фотокамера Nikon, персональний комп'ютер з доступом до глобальної мережі.
Інструкція
1
Скачайте в інтернеті програму ShowExif. Зручність у використанні саме цього програмного забезпечення полягає в тому, що важить дана системна утиліта менше мегабайта, зважаючи на це, закачування ShowExif багато часу у вас не займе. Разом з тим, для користування даною програмою її не потрібно встановлювати на комп'ютер: досить завантажити дистрибутив системної утиліти.
2
Підключіть фотокамеру Nikon до персонального комп'ютера і перекиньте фотоматеріал на жорсткий диск ПК.
3
Запустіть програмку ShowExif і в який з'явився на екрані вікні у лівій частині вкажіть директорію до папки з перекинутими фотознімками.
4
На що з'явилася посередині екрану вкладці з фотографіями виберіть самий останній знімок, який був зроблений фотоапаратом Nikon. Перемістіть погляд на праве вікно, в якому представлена вся інформація про фотографію. У списку характеристик відшукайте «Total Number of Shutter Releases». Саме цей показник вказує на пробіг фотокамери.
Зверніть увагу
Не помиліться з визначенням показника пробігу б/у фотокамери Nikon! Знаючи точно цей показник, ви зможете значно збити вартість б/у техніки.
Корисна порада
У більшості випадків виробники цифрових фотокамер вказують тільки гарантований потенціал пробігу. Іншими словами, вони гарантує, що затвор цієї моделі фотоапарата спрацює така-то кількість разів. Але декларуються показники пробігу лише в професійних фотокамерах, у яких кількість спрацьовувань затвора перевищує сто тисяч разів. Що стосується аматорських моделей цифрових фотокамер, то їх пробіг, як правило, не декларується. Однак прийнято вважати, що кількість спрацьовувань затворів у аматорських моделей фотокамер варіюється від тридцяти до п'ятдесяти тисяч разів.