Як зібрати картину з пазлів.

Гра в мозаїку подобається багатьом дітям, та й дорослі на дозвіллі іноді не проти цим зайнятися. Збирати пазли дуже корисно як для моторики рук, так і для розвитку просторового мислення. Сьогодні у продажу можна знайти пазли будь-якої складності, і якщо малюнок містить безліч дрібних деталей, дитина не впорається з ними без вашої допомоги.
Вам знадобиться
  • мозаїка, твердий аркуш картону
Інструкція
1
Найзручніше збирати пазли на рівній, вільної від сторонніх предметів поверхні. Якщо ви (або ваша дитина) - в цій грі новачок, візьміть мозаїку, що складається з не більше 500 фрагментів (це їх рекомендована кількість на початковому етапі).
2
При покупці пазлів дитині віддайте перевагу картинкам, що складається з великих, чітких деталей, і бажано, щоб їх було якомога менше. Знайдіть невеликий шматочок фанери або жорсткого гладкого картону: на ньому маляті буде набагато легше збирати картинку.
3
Перед тим як почати з'єднувати деталі, все пазли з упаковки покладіть в коробочку або вазочку. Так їх буде зручніше брати і нічого не розсиплеться. З усього різноманіття пазлів виберіть елементи, які, згідно картинці, розташовані по краю всіх чотирьох сторін (в результаті повинна вийти своєрідна «рамочка»).
4
Подальший збір картинки здійснюйте на підставі сполучуваності зображення на фрагментах. Наприклад, якщо перед вами картинка будиночка з деревцем, зберіть спершу небо і дах будинку, рухаючись зверху вниз, після чого приступите до збору «фундаменту» цієї картинки. Якщо вам легше збирати знизу вгору, почніть з її нижньої частини, а потім «добудовувати» інші елементи. Незалежно від того, в якому напрямку ви збираєте картинку, «заповнюйте» спершу її куточки, потім сторони.
5
Отже, картинка практично зібрана. Залишилося лише кілька «дірок» і, відповідно, кілька фрагментів мозаїки. Найчастіше незадіяними залишаються пазли, на яких зображений перехід кольорів. Уважно погляньте на них і прикладайте кожен шматочок до обраного місця по черзі. Також вступите і з рештою фрагментами пазлів. Якщо колірне відповідність вас обманює, упевніться, чи підходить ця деталь туди, куди ви її доклали.
6
Коли картинка буде зібрана, не поспішайте її розбирати. Якщо учнем були ви самі, сфотографуйте на пам'ять своє досягнення. Якщо ж ви навчали дитину збирати картинку з пазлів, дайте йому помилуватися своїми працями, після чого акуратно складіть мозаїку в коробочку і поспішіть за новими пазлами трохи більшої складності.