Як зняти панораму.

Напевно, розглядаючи чергову порцію пейзажів, зроблених вами на фотоапарат, ви питаєте себе, чому ви не народилися художником. Знову не захопили в кадр все, що так бажалося закарбувати? Так, художник не обмежений розмірами полотна. Тільки й ви можете сфотографувати не шматок, вирваний із загального фону, а цілу панораму, досить слідувати нашим нехитрим інструкціям і, вуаля! - Можна радіти красивейшим знімкам.
Інструкція
1
Купіть штатив. Тим самим ви можете уникнути змазування кадру через тремтіння рук, і, коли будете з'єднувати численні фото в панораму через спеціальну програму, не потрібно буде поєднувати, відрізаючи і приклеюючи занадто багато.
2
Не всякий пейзаж хороший для панорами. Вибирайте ретельно. Визначтеся з кількістю смислових центрів вашого майбутнього подовженого фото і з головною думкою, ідеєю або емоцією, яку збираєтеся висловити.
3
Кадр не повинен бути однорідним і порожнім. Великі витягнуті об'єкти розташуйте по краях передбачуваного знімка, це дозволить утримати погляд глядача на смислових центрах.
4
Хороша панорама з трохи зміщеним нижнім або верхнім краєм, злегка вигнута або увігнута, це робить зображення більш об'ємним. Такого ефекту можна домогтися, розташувавши камеру так, що який-небудь об'єкт буде знятий на передньому плані, а фон вийде злегка розмитим.
5
Знімайте все кадри, не змінюючи налаштувань в фотоапараті. При фотографуванні предметів переднього плану враховуйте ширину кута огляду (уникайте спотворень геометричних пропорцій).
6
Панораму фотографуйте тільки в режимі AV (пріоритет діафрагми). Виберіть настройки експозиції в сторону зменшення, якщо сумніваєтеся в правильності замірів освітленості світлих і темних ділянок необхідного ракурсу зйомки.
7
Виставте найвище число діафрагми на вашому фотоапараті. Наведіть об'єктив на смисловий центр кадру. Натисніть спуск. Запам'ятайте значення витримки, яке виставив ваш фотоапарат автоматично, роблячи кадр.
8
Пам'ятайте про нюанси відкриття діафрагми і виставлення світлочутливості, залежно від освітленості і часу доби, а також переважання в кадрі чорного і білого. При яскравому сонячному світлі значення діафрагми вибирайте саме найбільша (від 7,6 до 11 або 16). В сутінки встановіть найменше значення (2,8).
9
Переведіть фотоапарат в ручний режим (М), виставте потрібні вам настройки і введіть запомненное значення витримки.
10
Знімайте панораму дуже швидко (поки не помінялося освітлення). Повертайте фотоапарат зліва на право, уникайте різких поворотів.
11
Пам'ятайте, що приголомшливий за красою кадр не виходить з однієї спроби. Переглянувши зроблені кадри і склейте їх в спеціальній програмі.