Як лікувати розтягнення зв'язок коліна.

Коли зв'язки в коліні піддаються надмірному навантаженні, виникає їх розтягнення . Внаслідок цього вони втрачають здатність забезпечувати стабільність колінного суглоба при поворотах, ходьбі, присіданні та інших рухах. Дотримання певних правил в період лікування розтягування допоможе відновити функції зв'язкового апарату.
Інструкція
1
Щоб повністю відновити фізичну активність коліна і повернути йому повну працездатність, може знадобитися від кількох тижнів до кількох місяців. У перші кілька днів після того, як зв'язкам коліна була нанесена травма, необхідний відпочинок. Обмежте рухову активність коліна, при ходьбі намагайтеся на пошкоджене коліно не переносите вагу тіла. Перебування ноги в спокої сприяє зняттю набряку. Коли вщухне біль, можна розпочати виконання розминок, дуже повільних рухів. Складність вправ і амплітуду потрібно збільшувати поступово. Якщо немає болю, можна додати додаткове навантаження на коліно.
2
Щоб зменшити біль, почервоніння і набряклість, прикладайте на коліно лід. Пластиковий пакет з колотим льодом оберніть вологим рушником і три рази в день прикладайте на 15 хвилин. Виконуйте цю процедуру протягом 2-3 днів, поки не пройде біль.
3
Щоб стабілізувати суглоб, зробіть пов'язку з еластичного бинта. Це допоможе захистити травмований суглоб від зайвих рухів у період відновлення. Для більшого комфорту регулюйте натяг бинта, але не забувайте, що тільки досить туга пов'язка забезпечить надійну підтримку. Перев'язуйте бинт як мінімум один раз в день. Носіть брейс, знімаючи його тільки на час водних процедур. Для запобігання зниження рухливості суглобів частіше рухайте стопою і пальцями.
4
Через три дні, спробуйте провести процедури з використанням тепла. Це дозволить знизити тугоподвижность коліна. Можна використовувати грілку, ванну або теплий компрес. Чисту тканину, змочену в теплій воді, прикладайте на коліно на 20 хвилин по 3 рази на день.
5
Виконуйте вправи, комплекс яких вам призначить лікар. Для відновлення показані вправи на згинання-розгинання. Виключіть присідання і будь-які вправи, в яких на коліно лягає навантаження ваги вашого тіла.
Зверніть увагу
При розтягуванні зв'язок народні цілителі рекомендують наступний метод лікування. Береться бавовняна або ж лляна серветка, кладеться на рівну поверхню і складається в 4 рази. На серветку рівним шаром шириною трохи більше ураженої ділянки і товщиною в 2 см накладається глина. У Сибіру розтягування прийнято лікувати молочним компресом, який міняють кілька разів, дочекавшись його охолодження.
Корисна порада
Пошкодження (розтягування) зв'язок. Розриви сухожиль, фасцій і м'язів. Розтягнення зв'язок суглоба є дуже поширеною травмою, нерідко поєднується з іншими ушкодженнями. Воно виникає у випадку, якщо навантаження на зв'язковий апарат суглоба У спортсменів, що займаються видами спорту, пов'язаними з метанням, також зустрічаються розтягнення зв'язок. Займатися лікуванням подібних випадків повинен лікар, що володіє досвідом спортивної медицини, знає напевно, як лікувати розтягнення зв'язок.