Як визначити розмір на відстані.

Будь-які матеріальні об'єкти, які знаходяться в полі зору, але поза досяжністю мають кінцеві розміри , будь то деревце в полі або місяць в нічному небі. Питання в тому, як правильно їх оцінити - відстань спотворює уявлення про їх істинної величині. Існує кілька методик, як визначити розмір на відстані.
Вам знадобиться
  • - теодоліт;
  • - рулетка;
  • - калькулятор;
  • - далекомір;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Самий точний і швидкий спосіб визначення розміру об'єкта на відстані - за допомогою далекоміра. Дія цього приладу заснована на визначенні часу відображення сигналу (активний далекомір) або обчисленні відстані до предмета по базі і параллактическому кутку.
2
Виміряйте далекоміром відстань до об'єкта.
3
Тримайте перед собою лінійку в витягнутій руці і визначте по ній розмір (висота, ширина) предмета в міліметрах.
4
Помножте певне раніше за допомогою далекоміра відстань до предмета (в метрах) на виміряний лінійкою розмір предмета (в міліметрах) і розділіть цей твір на постійний коефіцієнт 6. Отримане значення - розмір предмета в сантиметрах.
5
Метод визначення розмірів на відстані, заснований на тріангуляції чи інакше - параллактического усунення. Виберіть дві точки на місцевості, з яких видно, що цікавить предмет. Вийшов трикутник, вершини якого - дві обрані точки і зацікавив предмет.
6
Виміряйте теодолітом відстань між цими двома точками (базис) і прилеглі кути.
7
Розрахуйте за наявними кутах і відстані між двома точками дві інші сторони трикутника, утвореного предметом і точками спостереження. Використовуючи відстань, обчисліть розміри цікавить предмета за раніше наведеною схемою.
8
І, нарешті, розміри небесних тіл. Розміри зірок визначають за їх світності і температурі. Помножте радіус Землі на квадратний корінь з відношення світності зірки до світності Сонця. Помножте отримане число на квадрат відносини температури Сонця до температури зірки. Отримана величина - радіус цікавить зірки.
9
Розміри планетУмножьте відстань до планети в кілометрах на кут, під яким видно ця планета, і розділіть на 206265 - величина 1 радіана, виражена в секундах. Це і є діаметр цікавить планети. Розмірність: відстань - у кілометрах, кут - в секундах. Відстань до планети обчислюється за методом, аналогічному описаному вище способу визначення відстані до предмета на Землі. Для небесних тіл використовується поняття горизонтального паралакса (базисом є радіус Землі).
Зверніть увагу
Під час усіх обчислень не забувайте про розмірності - від цього залежить правильність результату.