Як в'язати напівстовпчик без накиду гачком.

При в'язанні гачком не можна обійти прийом напівстопчиком без накиду . Його ще називають «з'єднувальним», так як він стає «містком» між великими деталями. Без цієї простої петлі неможливо перетворити повітряну ланцюжок в кільце, а також зробити цікаві речі з різноманітних елементів (на зразок «афганських квадратів»). Ряди напівстовпчиків без накиду створюють надзвичайно щільне в'язане полотно. Якщо обв'язати ними кромку вироби, вона буде дуже рівною і добре фіксованою.
Вам знадобиться
  • - товста біла нитка;
  • - товстий гачок;
  • - трикотажне виріб для обв'язки.
Інструкція
1
Оберіть досить великий гачок і товсту нитку білого кольору, після чого приступайте до виконання в'язаного зразка. Для недосвідченої рукодільниці це найкращий інструмент і матеріал - вийде полотно з великих петель, кожну з яких можна буде розглянути і оцінити. Закріпивши навик в'язання напівстовпчиків без накиду , можна буде працювати вже над більш тонкими різноколірними виробами.
2
Тримайте гачок в правій руці і робіть їм руху, як ніби ви малюєте. Ваша ліва рука повинна контролювати натяг робочої нитки.
3
Зробіть ланцюжок повітряних петель, відповідну довжині майбутнього пробного полотна. Тепер вам потрібно виконати «щабель» для нового ряду - петлю підйому. Нею послужить друге за рахунком ланка ланцюжка. Петля же, розташована на стрижні гачка, називається провідною.
4
Покладіть початок повітряної ланцюжка на вказівний палець лівої руки, повернувши ланки «обличчям» до себе. Введіть гачок в третю за рахунком повітряну петлю, потім захопіть робочу нитку. Її потрібно протягнути спочатку через петлю ланцюжка, потім - через провідну петлю. Перед вами - перший напівстовпчик без накиду .
5
Продовжуйте в'язати напівстовпчик до кінця ряду, пров'язуючи кожну повітряну петлю. Потім роботу поверніть.
6
Тепер гачок повинен увійти під обидві верхні нитки першої петлі нижчестоящого ряду. Далі потрібно робити напівстовпчик без накиду вищеописаним способом.
7
Спробуйте послідовно вводити стрижень гачка тільки під одну нитку кожної нижележащей петлі. В цьому випадку в'язане полотно вийде більш тонким. Увага! Завжди пров'язуйте напівстовпчик без накиду або завжди в одну нитяну дужку, або завжди в дві - інакше робота буде виглядати кустарно.
8
Якщо у вас є стара трикотажна річ, спробуйте обв'язати її кромку. В цьому випадку ви будете робити по одному напівстовпчиками в кожну петлю нижчестоящого ряду.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-OBFzpstFhU
Зверніть увагу
Не забувайте, що напівстовпчик без накиду - це самі щільні петлі, які вив'язуються за допомогою гачка. Якщо ви будете затягувати нитку занадто сильно, то замучитеся при роботі з тугими стовпчиками. Постраждає і зовнішній вигляд готового виробу. Рекомендується вибрати для роботи гачок на номер більше, ніж зазвичай використовується з цією ж ниткою. Із зростанням рівня майстерності ви навчитеся регулювати вільне натяг нитки, і можна буде змінити робочий інструмент.