Як в'язати спицями ляльку. в'язані ляльки спицями.

В'язана лялька добре тримає форму. Ви самі можете вибирати колірні поєднання і пряжу для її виконання. Щоб зв'язати ляльку достатньо володіти базовою технікою в'язання. Така лялька прикрасить інтер'єр або стане улюбленою іграшкою дитини.
Вам знадобиться
  • - Залишки пряжі;
  • - спиці.
Інструкція
1
Починайте в'язати ляльку з тулуба. Ниткою пісочного або тілесного кольору наберіть на спиці 24 петлі. Пров'яжіть два ряди лицьовій гладдю. Третій ряд почніть з пров'язування лицьової петлі. Потім до кінця ряду чергуйте 3 лицьові петлі з 1 накидом. Ви отримаєте 32 петлі. Тепер вам треба зв'язати лицьовій гладдю 25 рядів. Накиди попереднього ряду пров'язуйте за задню стінку. Це дозволить уникнути утворення дірочок.
2
Тепер потрібно сформувати плечові скоси. Для цього пров'яжіть з початку нового ряду 6 лицьових петель. Потім виконайте зменшення наступним чином: зніміть 1 петлю, залишивши її на допоміжній спиці, пров'яжіть 1 лицьову. Цю провязав петлю простягніть через зняту. Дві наступні петлі пров'яжіть разом лицьовій петлею. Виконайте 12 лицьових петель, повторіть зменшення і знову дві петлі пров'яжіть разом лицьовій. Закінчите ряд 6 лицьовими петлями. Другий і четвертий ряди в'яжіть виворітними. Третій і п'ятий ряди в'яжіть аналогічно першому, тільки кількість перших в ряду лицьових петель зменшуйте з кожним поруч на одну (6 - 5 - 4), а кількість середніх - на дві (12 - 10 - 8). У шостому ряду всі петлі - лицьові.
3
Тепер для шиї виконайте два ряди лицьовій гладі і приступайте до в'язання голови. Зв'яжіть один ряд, чергуючи накид з двома лицьовими петлями. Далі вам потрібно зв'язати 21 ряд лицьовій гладдю. Потім сформуйте маківку: чергуйте до кінця ряду пров'язування 3 лицьових петель з 2, з'єднаними разом лицьовою, петлями. Другий і четвертий ряди в'яжіть виворітними. У третьому ряду 2 пов'язані разом петлі чергуйте з 2 лицьовими, а в п'ятому - з одного. Закінчите шостий ряд, пров'язуючи залишилися петлі по дві разом виворітного. Через 6 петель простягніть нитку. Туго стягніть її і закріпіть. Зшийте краю голови і тулуба, залишивши отвір для набивання. Після наповнення синтепоном, зашейте отвір.
4
Виготовте дві деталі ніг. Ниткою кольору черевичків наберіть 14 петель. До кінця ряду повторюйте чергування накиду і 2 лицьових петель. У другому ряду всі петлі виворітні. У третьому ряду чергуйте 5 лицьових петель з накидом. Четвертий і десятий ряди в'яжіть лицьовій гладдю. В одинадцятому ряду необхідно виконати зменшення: після того, як ви пров'яжете 7 лицьових петель, два рази виконайте убавкі, як описано в другому кроці, але, пров'язуючи зняту петлю, і два рази - простягаючи провязав через зняту. У дванадцятому ряду всі петлі пров'яжіть виворітними. Тринадцятий ряд почніть і закінчите пров'язуванням двох петель разом, решта в'яжіть лицьовими. Продовжіть в'язання ниткою тілесного кольору, зробіть 36 рядів лицьової гладдю. Закривши в сорок дев'ятому ряду всі петлі, з'єднайте швом краю, набийте синтепоном і пришити ноги до тулуба.
5
Для рук наберіть по 5 петель ниткою тілесного кольору. Перший ряд в'яжіть, чергуючи лицьову петлю з накидом, другий ряд - виворітними петлями. У третьому і четвертому рядах вив'язувати по 2 петлі з 1. Потім зв'яжіть 31 ряд лицьовій гладі. Закрийте всі петлі, зшийте і набийте ручки. Пришити до тулуба. Вишийте оченята, ніс і рот. Нитки для волосся складіть навпіл і пришити до голови. Зауважте волосся з боків у два хвоста. Сукня для ляльки ви теж можете пов'язати або зшити з тканини.