Як перевірити гостроту зору.

Глибока перевірка зору включає в себе кілька елементів: діагностика гостроти і поля зору , визначення кольоровідчуття, а також дослідження рефракції - особливого показника у пацієнтів, що використовують окуляри або лінзи. Таке докладне вивчення стану очей людини проводиться лікарем-офтальмологом на спеціальному обладнанні. Для профілактичної діагностики найчастіше обмежуються перевіркою гостроти зору , під яким розуміють здатність розрізняти дрібні деталі на близькій і далекій відстані.
Інструкція
1
Проведіть домашній тест на гостроту зору . Він не замінить відвідування лікаря, але дасть вам початкове уявлення про здоров'я очей і допоможе сформулювати питання для обговорення з фахівцем. Гостроту зору потрібно перевірити двома способами - при погляді вдалину і поблизу.
2
Надрукуйте на аркушах білого паперу формату А4 звичайним шрифтом (розмір 22 пункти) такі літери: в першому рядку - ш, в, к, о, з, у другій - м, п, н, б, і, е . Листи закріпіть на стіні на рівні ваших очей. Відійдіть від стіни на відстань 5 м.
3
Закрийте одне око рукою, спробуйте прочитати літери в першому рядку, потім у другій. Виконайте те ж саме з іншим оком. Якщо ви відмінно розрізняєте всі букви, гострота зору ідеальна і дорівнює 1 відповідно до прийнятих медичними параметрами.
4
Якщо ж ви насилу розрізняєте букви, вони «пливуть» і двояться, підходьте ближче до стіни доти, поки чітко не розрізните текст. Заміряйте відстань до стіни і помножте його значення в метрах на 0,2. Це і буде гострота вашого зору . Наприклад, якщо ви змогли розрізнити букви з відстані 4 м, то гострота зору складе 4х0,2 = 0,8.
5
Другий варіант перевірки гостроти зору вдалину потребуватиме ще менше зусиль. Впишіть заголовну друковану букву «е» в клітку звичайному зошиті. Кожна лінія букви повинна дорівнювати 0,5 см, тобто ширині клітини. Закріпіть лист на стіні і відійдіть на 3 м. З такої відстані людина з хорошим зором повинен визначити напрямок ліній або назвати букву.
6
Для визначення гостроти зору поблизу візьміть книгу або газету з чітким шрифтом, розмір якого буде не менше 2 мм. Розташуйте текст на відстані приблизно 35 см від очей. Найкраще тримати книгу на рівні очей, щоб вам не потрібно було нахиляти голову, змінюючи кут зору . Читайте текст, по черзі закриваючи очі. При нормальній гостроті зору ви будете добре розрізняти всі букви, у вас не виникне бажання відсунути книгу або піднести її ближче.
7
Зверніться до районної поліклініки або офтальмологічний центр для проведення професійного обстеження. Чоловік у віці 19-64 років повинен відвідувати лікаря хоча б один раз на два роки навіть за відсутності скарг на зір.
8
Підготуйтеся до відвідування офтальмолога. За добу до обстеження не вживайте алкоголь і, по можливості, лікарські препарати, що мають побічні ефекти для зору . Якщо від ліків відмовитися неможливо, попередьте лікаря про їх прийом. Візьміть використовувані вами окуляри або контактні лінзи. Під час проведення тесту не нахиляйте голову, не щурьтесь.
9
В кабінеті лікаря вам запропонують назвати букви в таблиці Головіна-Сивцева або особливі символи - кільця з розривами з різних сторін або повернену в різні боки букву «ш». Для перевірки зору дітей використовують спеціальні таблиці з малюнками. У таблиці 12 рядків з символами різного розміру: від найбільшого у верхньому ряду до самого дрібного в нижньому. Якщо ви добре бачите всі букви або значки, розташовані в десятому рядку зверху, ваш зір дорівнює 1. При підйомі на рядок вгору від 1 віднімається 0,1. Так, зір людини, различающего дев'ятий рядок одно 0,9, восьму - 0,8 і т.д.Остроту зору поблизу перевіряють по спеціальній картці, аналогічно домашньому тесту з книгою.
Корисна порада
Регулярно перевіряйте зір дитини. Особливо важливо це робити в період навчання в школі у зв'язку з підвищеним навантаженням на очі.
Для того, щоб напевно визначити, чи все з вашим зором в порядку, потрібно сходити на прийом до офтальмолога. Огляд у нього рекомендується проходити як мінімум раз на рік. Але якщо у вас немає можливості постійно ходити до лікаря, то ви цілком зможете в домашніх умовах перевірити зір.
Інструкція
1
Є дуже багато способів це зробити. Існує кілька різновидів тестів на астигматизм. Крім того, можна провести перевірку зору не так на відстані, а поблизу. Однак найдоступнішим, а тому і настільки поширеним способом перевірити гостроту зору , є тест Сивцева (Снеллена). Він відмінно підходить і для перевірки зору в домашніх умовах.
2
Якщо ви підете на прийом до офтальмолога, то він так само скористається тестом Сивцева. Лікар попросить вас розгледіти з відстані в шість метрів букви на спеціальній таблиці. Ця таблиця складається з декількох рядів букв, які розташовані один під одним. Чим вище ряд розташований в таблиці, тим крупніше в ньому букви. Верхній ряд містить в собі найбільші літери, а нижній - найдрібніші. Якщо людина здатна кожним оком по черзі прочитати найнижчу сходинку, то у нього нормальна гострота зору і вона дорівнює одиниці.
3
У домашніх умовах перевірити гостроту зору , використовуючи тест Снеллена, досить просто. Краще якщо вас буде контролювати людина з хорошим зором. Придбайте таблицю Снеллена. Не складе труднощів знайти її в інтернеті і роздрукувати. Розташуйте її на рівні очей. Бажано, щоб стіна, на якій висить таблиця, була порожньою і без вікон. Якщо ви носите окуляри, то надіньте їх на час тесту. Тепер зручно розташований на кріслі або стільці на відстані шість метрів від таблиці. Закрийте праве око. Читайте всі рядки, які ви бачите, починаючи з самого верху. Людина, яка вас контролює, повинен відзначити останню сходинку, яку вам вдалося правильно прочитати. Тепер закрийте ліве око і повторіть все теж саме.
4
Якщо вам не вдалося побачити рядок 1,0 кожним оком окремо, то ваш зір потребує корекції. У цьому випадку необхідно відвідати фахівця. Він може призначити лікування або виписати окуляри.