Як виростити здорову розсаду.

Практично всі городники навесні займаються вирощуванням розсади. Воно й зрозуміло - якщо садити в грунт розсаду замість насіння, отримуєш раніші врожаї. Крім того, розсада більш стійка до захворювань, шкідників і зміни погодних умов у порівнянні з молодими пагонами. От тільки як виростити здорову розсаду ?
Інструкція
1
Час посіву розсади визначається шляхом розрахунку, виходячи з статистичної дати останніх заморозків у вашій місцевості. Приміром, розсаду помідорів садять за 6-8 тижнів до останніх заморозків, розсаду огірків - за 2-4- тижня.
2
Для початку слід підготувати грунт. Її можна купити готової в садовому центрі - це більш швидкий, але і більш дорогий спосіб. Або ж суміш для висаджування можна приготувати самостійно. Для цього беруть приблизно однакову кількість перегною, піску і землі, ретельно перемішують і прожарюють на пар або в мікрохвильовці. Депотріскування - необхідна процедура для знезараження ґрунту. Її необхідно проводити заздалегідь, щоб мікрофлора відновилася до часу висаджування насіння.
3
Садять насіння або в спеціальні ящики, або в горщики. Якщо садити в ящики, надалі буде потрібно подальша пересадка (пікіровка) розсади. Якщо ж садити розсаду в спеціальні горщики з паперу або торфу, пересадка не буде потрібно, т.к. розсада садиться в грунт разом з горщиком. Багато хто вважає цей спосіб найбільш кращим, т.к. розсада не травмується при пересадці.
4
Щоб розсада виросла сильною і здоровою, їй необхідно хороше освітлення. При недоліку освітлення розсада виходить блідою і слабкою. Гарним освітленням вважається порядка 15 годин яскравого світла в добу. Найчастіше світловий день в наших широтах виявляється коротше, тому необхідно використовувати лампи підсвічування, регулярно повертаючи горщики з розсадою, щоб вона висвітлювалася рівномірно.
5
Розсаду необхідно регулярно поливати, підтримуючи грунт у вологому стані, але не переливаючи її, щоб не було застою води. Золоте правило - поливати розсаду потроху і часто.
6
Коли на молодих пагонах з'являється другий комплект листя, настає пора підгодовувати розсаду . Можна скористатися більш простим способом - додати в землю універсальне добриво в гранулах. Воно розраховане на довгу роботу, тому додавати його потрібно тільки один раз. Або можна користуватися рідким добривом, яке вноситься раз на тиждень.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UBLNKEgM-Ec