Як в'язати шапку гачком.

Коли вам дістається річ, яка пов'язана своїми руками, то можна бути впевненим, що вона ексклюзивна і якісна. А якщо людина, яка її в'язав, вам дуже дорогий, то така річ може стати свого роду оберегом чи талісманом.
Вам знадобиться
  • Нитки
  • Гачок
Інструкція
1
На самому початку потрібно визначитися, для якого часу року буде шапка. Адже гачком можна пов'язати як літню панамку, так і зимову теплу шапку. Від цього залежить вибір товщини ниток і гачка.
2
Другим кроком буде вибір візерунка майбутнього виробу. Як тільки обраний узор, потрібно зв'язати зразок для підрахунку петель. Після цього вимірюємо окружність голови, розраховуємо кількість петель для початку роботи і приступаємо.
3
Якщо шапка планується без візерунка, то в'язати її набагато простіше і не потрібно додаткового розрахунку петель. Достатньо тільки зв'язати ланцюжок, рівну окружності голови, а потім продовжувати в'язати по колу, роблячи додавання.
4
Як тільки довжина виробу досягне потрібної, потрібно починати рівномірно робити убавкі петель. Коли залишиться три петлі, то їх потрібно скріпити одою петлею і закріпити нитку зсередини шапки.
5
Готову шапку можна прикрасити різними в'язаними квітами, або протягнути різнокольорові шнурки, словом, додати речі індивідуальності.
Зверніть увагу
Чим товщі обраний гачок, тим ажурні буде шапка, і навпаки.
Корисна порада
При в'язанні шапки з натуральної вовни враховуйте, що при пранні виріб може трохи сісти.