Як виткати гобелен.

Гобелени ручної роботи дорого цінувалися у всі часи. Оформлені в багет, вони здатні додати унікальність будь-якого інтер'єру. Освоїти техніку створення гобелена під силу кожній рукодільниці.
Вам знадобиться
  • пряжа, картинка (зразок), технічний рисунок, калька, олівець.
Інструкція
1
Гобелени були і залишаються популярними, можливо, саме тому вони коштують дуже дорого і навколо них ходить безліч міфів (наприклад, про те, що навчитися ткати гобелени неймовірно складно і на одну роботу йдуть року ). Однак все це неправда. Для того щоб створити гобелен власними руками, не потрібні ні дорогі інструменти, ні величезні ткацькі верстати. Вам буде потрібно лише звичайна пряжа і бажання творити красу своїми силами.
2
Для того щоб почати роботу над гобеленом, необхідно визначитися з картинкою. Для свого першого гобелена виберіть зображення попроще (без дрібних елементів). Якщо у вас є бажання, можете намалювати картинку самостійно.
3
Перед тим як сісти за роботу, необхідно зробити технічний малюнок тієї картинки, яку ви обрали. Для цього вам буде потрібно калька і олівець. Візьміть кальку і накладіть її на картинку, потім акуратно обведіть основні контури.
4
Для гобелена вам також буде потрібно основа. Для її створення буде необхідна рамка і міцні нитки. Рамку можна самостійно зробити з дощок. Її верхню і нижню планки відзначте олівцем, а потім прокладете по розмітці нитки так, щоб вони лягай паралельно бічним сторонам. Натягувати нитки треба досить сильно, але в теж час вони не повинні дзвеніти немов струни.
5
Після того як основа буде готова, необхідно підібрати пряжу. Для гобелена найкраще підійде шерсть, синтетика, муліне.
6
Підібравши пряжу всіх необхідних квітів, прикріпіть рисунок ледве нижче основи. Ткати завжди починайте з правого кута. Білий простір на малюнку замінюйте на гобелені короткими шматочками білої пряжі. Простягайте нитка, зліва направо, закриваючи спочатку дальній ряд основи, а потім ближній, прокладаючи нитка в зворотному напрямку. ТКВТ строго по малюнку. Якщо так вам буде зручніше, малюнок до основі можна пришити. Завдяки цьому ви легше перевірите точність передачі зображення.