Як зробити ляльку самої. Як розфарбувати капронову ляльку.

Самостійне виготовлення ляльок - процес творчий і надзвичайно захоплюючий. Для рукодільниці зробити ляльку самої не представляє особливої складності, досить проявити фантазію і використовувати доступні підручні матеріали.

Визначте розміри ляльки. Продумайте, яких розмірів буде майбутня лялька, буде вона сидіти або стояти.

Зробіть основний каркас іграшки. З товстого дроту скрутіть «скелет» ляльки. Надайте їй необхідне положення, зайві частини видаліть за допомогою плоскогубців.

Сформуйте тіло ляльки. Обтягніть м'яким щільним матеріалом дротяний каркас. В якості обмотки можна використовувати шматки синтепону, вати, м'якої тканини і пр. Закріпіть наповнювач ляльки міцною ниткою або волосінню.

Обтягніть тіло. За допомогою капронової панчохи тілесного кольору зробіть обтяжку ляльки. Для обтягивания тулуба, рук і ніг можна використовувати один цільний шматок капрону. Волосінню позначте перехід рук в кисті, ніг в ступні, голови в тулуб і т.д. Не забудьте сформувати обличчя ляльки - затягніть волосінню ніс і щоки. Сформуйте пальці на руках і ногах.

Створіть обличчя ляльки. Є кілька варіантів оформлення особи: аплікації, вишивка і малюнок. Розфарбувати обличчя можна спеціальними текстильними маркерами - такі лiнiї не будуть стиратися і довго збережуть свій колір. Вишивкою можна позначити індивідуальні деталі - яскраві нитки будуть надавати ляльці веселий і завзятий вигляд. Акуратні аплікації з кольорових клаптиків можна зафіксувати клеєм.

Спорудіть ляльці зачіску. Зачіска повинна відображати тематику іграшки - російської барині підійде коса зі штучного волосся, ляльці-дитині можна сформувати задерикуваті хвостики, карапузу спорудити чолочку. Як матеріал для виготовлення волосся можна використовувати нитки, пряжу, штучні волокна.

Одягніть ляльку. Костюм для саморобної ляльки можна зшити з невеликих шматочків матеріалу або зв'язати. Декоративні елементи у вигляді деталей з бісеру, яскравих стрічок, вишивки, великих гудзиків або кишень додадуть ляльці відповідний вигляд. Продумайте наряд заздалегідь. Мало просто зробити ляльку самої, потрібно надати їй індивідуальність. Тільки тоді саморобна іграшка заживе своїм життям і буде радувати свого господаря.