Як оснастити вудку.

Це тільки здається, що риболовля - це дуже просте хобі і нічого складного в ній немає. Насправді тонкощів в цій справі безліч. У тому числі потрібно правильно оснастити вудку, бо від оснастки залежить ваш улов. Навіть найдорожче вудилище з невірною оснащенням не принесе вам удачі в ловлі риби.
Вам знадобиться
  • Удочка
  • Леска
  • Грузило
  • Поплавок
  • Крючок
Інструкція
1
На самому початку потрібно визначитися, яку рибу планується ловити на риболовлі. Від цього безпосередньо залежить і оснастка вудки.
2
Потім потрібно підготувати снасті на певну рибу, враховуючи її передбачуваний вага, адже від цього залежить товщина волосіні і розмір гачка. Потрібно розкласти все снасті в крокової доступності, щоб було зручно оснащувати вудку. Нам знадобляться: уділіше, котушка, волосінь, поплавок, набір вантажив, гачок.
3
Потрібно намотати волосінь на котушку. Потім котушка з волосінню прикріплюється до вудки. Кінець волосіні простягається через кільця вудилища (якщо вудка бескольцовая, то волосінь потрібно проводити тільки через верхнє колечко) і витягується до рівня трохи нижче котушки.
4
Потім кріпимо на волосінь поплавок. Якщо поплавець наскрізний, то просто пропускаємо крізь нього волосінь і закріплюємо. Звичайні поплавці кріпляться за допомогою спеціальних стопорів. Колір поплавка впливає тільки на ваше сприйняття клювання. А ось до вибору матеріалу і розміром поплавка потрібно підійти серйозніше. Чим менше риба, або чим обережніше її клювання, то чутливіші і легше повинен бути поплавок.
5
Після цього до кінця волосіні прив'язуємо гачок. Розмір гачка також залежить від очікуваної риби. У кожному разі гачок повинен бути гострим, щоб не було образливих сходів.
6
На завершення потрібно огрузіть снасть. Для цього потрібно вибрати з набору грузил потрібне за вагою грузило і прикріпити його між гачком і волосінню таким чином, щоб поплавок у воді тонув на дві третини. Додаючи і прибираючи грузила можна добитися саме такої ваги. Огрузку вудки краще робити безпосередньо на водоймі.
7
Останнім кроком оснастки вудки є насадженні наживки. Як тільки наживка або приманка насаджена на гачок, то вудку можна вважати оснащеної і повністю готової до риболовлі.
Зверніть увагу
При прив'язуванні гачка будьте акуратні, зазвичай вони дуже гострі.
Корисна порада
При зборах на риболовлю обов'язково візьміть з собою запасну оснастку на випадок обриву волосіні.