Як укласти паперові серветки в серветниці.

Серветки можна сміливо зарахувати до одного з самих практичних предметів на святковому столі. Вони стануть справжньою окрасою, якщо будуть оригінально і красиво розкладені. Поекспериментуйте - це цікаво і навіть забавно.
Вам знадобиться
  • - паперові серветки;
  • - лляні серветки.
Інструкція
1
Складіть серветки по-різному; вони необов'язково повинні бути однаковими. Виберіть, наприклад, форму, яка буде нагадувати лілію. Для початку з'єднайте кути серветки так, щоб вийшов трикутник. Далі складіть кути трикутника до його вершини. Потім відігніть кут квадрата спочатку наверх, а потім вниз до себе. Досягніть, щоб кінчик кута стикався з нижніми краями, а вертикальні шви виглядали як одна лінія. Притисніть шви великим пальцем. Зігніть лівий кут всередину, постарайтеся відкрити пелюстка. Проробіть цю ж операцію з правим кутом. Візьміть серветку в руки, відігніть кути тому. З'єднайте їх між собою, просунувши один кут в інший.
2
Зверніть увагу на ще один спосіб, який називається «Артишок». Поверніть серветку виворітного стороною до себе. Зігніть всі чотири кути до центру, повторіть процедуру. Тепер переверніть серветку, ще раз загніть всі кути до центру. Потягніть один з внутрішніх кінчиків серветки із зворотного боку. Поступите таким же чином з іншими «пелюстками».
3
Незважаючи на те, що третій спосіб один з найпростіших і швидких, такі «бутони» все одно додадуть особливу урочистість будь-якій вечірці. Візьміть квадратну лляну серветку, складіть її вчетверо. Загинайте кути по черзі: спочатку лівий кут, потім правий, в останню чергу нижній кут полотна. Згортайте так, щоб бічні сторони попереду виглядали однаково. Поставте бутони в серветниці, скористайтеся скляними келихами.
4
Для невеликих салфетниц підійде спосіб «Віяло». Покладіть серветку виворітного стороною до себе. Складіть її у вигляді гармошки, а «гармошку» - навпіл. Заправте серветку в салфетниц так, щоб вона залишалася в стійкому положенні, а віяло розправте.
5
Складіть в салфетниц різнокольорові лляні серветки, покажіть «троянди». Додайте серветку зеленого кольору трикутником, кути трикутника скрутіть разом. Помістіть «трикутник» вершиною в салфетниц або скляний келих. Візьміть серветку рожевого або червоного кольору, складіть її трикутником. Зігніть трикутник навпіл (вершиною до низу). Загорніть серветку «рулончиком» так, щоб один край «рулончика» вийшов щільніше іншого. Ваша «троянда» готова - додайте її в келих до «листками».
Корисна порада
Оригінально складені серветки послужать чудовою прикрасою столу. Здивуйте гостей своїм мастерством.Возьміте на озброєння різні способи, складіть серветки упереміш.
Окрасою святкової вечері є не тільки смачно приготовані страви. Важливу роль відіграє сервіровка столу, в тому числі і красиво розкладені серветки . Складати красиво серветки - ціле мистецтво.
Інструкція
1
Складіть серветку два рази навпіл в одному напрямку. Вільні краї залиште нагорі. Серветку складіть «гармошкою», згини замнемо. Поставте віялом.
2
Всі чотири кута серветки з'єднайте в центрі. Серветку поверніть зворотною стороною і знову з'єднайте всі кути в центрі. Притримуючи серветку в центрі, витягніть всі вісім кутів наверх. Вийшла латаття.
3
Поверніть серветку в квадрат за вже наявними лініях згину. Візьміть серветку так, щоб вільні кути виявилися вгорі праворуч. Підігнувши лівий нижній кут по діагоналі до правого верхнього, зробіть трикутник. Нижні кінці відверніть назад і вставте в один в одного. Отримані фігури серветок, покладіть в тарілки.
4
На серветці, складеної в квадрат по лініях згину, верхній кут верхнього шару відверніть до центру по діагоналі. «Робочий» кут поверніть ще раз по діагоналі в тому ж напрямку. Серветку складіть навпіл перпендикулярно зробленим загин.
5
Кут верхнього шару складеної квадратом серветки відверніть по діагоналі вниз, згин зам'яти. Кут другого згину відвернути вниз до центру, а нижній - назад до центру. Два не перегнути кута подверніте всередину, згини зам'яти.
6
Зігнуту посередині серветку складіть справа наліво гармошкою. Поверніть серветку вздовж посередині згином вниз, складками назовні. Візьміть в праву руку сторону серветки зі складками, а лівою рукою зігніть гладку сторону серветки вниз по діагоналі, так щоб гладка сторона спускалася вниз. Підверніть спускающуюся частина серветки знизу на іншу сторону. Поставте серветку, опустіть гармошку.