Як робити ретуш в Фотошопі. Як замазати прищ в фотошопі.

Під ретушшю фотографій насамперед мається на увазі підвищення різкості зображення або, навпаки, його розмиття. Збільшення різкості надає зображенню і його окремих деталей чіткість. А розмиття допомагає приховати так звані шуми - дрібні подряпини, зернистість зображення. Також ця операція дозволяє згладити структуру поверхні, наприклад, шкіри. Команди вказані для роботи з версіями Photoshop CS.
Інструкція
1
Для збільшення чіткості відкрийте меню Filter/Фільтри. Ви побачите три фільтри прямої дії: Sharpen/Різкість, Sharpen more/Різкість плюс, Sharpen Edges/Різкість на краях. Вибір кожного з них без додаткових установок відразу показує результат, який може "витягнути" програма з даного зображення. Можна спробувати застосувати всі фільтри послідовно або повторити дію якогось з них.
2
Якщо застосування прямих фільтрів не дало бажаного ефекту, виберіть у цьому ж пункті меню більш складний інструмент - Unsharp Mask/Контурна різкість. Для предметної роботи попередньо виділіть об'єкт, чіткість якого вам потрібно підвищити.
3
У діалоговому вікні фільтра налаштуйте розташування картинки так, щоб бачити ретушіруемий предмет. Для цього використовуйте кнопки "+" або "-"; крім того, при наведенні на картинку стрілка мишки приймає форму руки і утримуючи ліву кнопку, можна рухати зображення.
4
Встановіть галочку в полі попереднього перегляду (Preview), щоб відразу бачити результат дії фільтра.
5
Рухайте повзунок Amount/Ефект для посилення контрастності. У поле Radius/Радіус встановіть значення від 1 до 3. Повзунок Threshold/Поріг посуньте від 2 до 10.
6
Для усунення дрібних дефектів і розгладження шкіри обличчя використовуйте Filter -> Blur -> Smart Blur/Розумне розмиття. Принцип роботи такий же, як і з Unsharp Mask. Змінюючи величини радіусу і порогу, ви отримаєте ефект "згладжування" картинки. Повзунок Radius визначає радіус пошуку точок для розмиття - чим вище значення, тим сильніше ефект. Показник Threshold вказує, наскільки різними повинні бути сусідні пікселі, щоб виконувалася розмиття.
7
Для видалення "пилу" і подряпин з зображення використовуйте фільтр Dust & Scratches/Пил і подряпини (з підменю фільтрів Noise/Шум). Він ідеально підходить для видалення дефектів на старих фотографіях.
8
Для корекції невеликих ділянок застосовуйте інструменти, розташовані на панелі. Там є і Blur, і Sharpen. Активувавши той, який вам потрібен у даний момент, проведіть кистю по ділянках, які потребують ретуші.
Корисна порада
Будь-яку операцію можна застосовувати як до всього знімку, так і до виділених його частинах. Всі параметри вказані приблизно, їх потрібно встановлювати експериментальним шляхом для кожної конкретної фотографії, тому уважно стежте за поточним результатом.