Як зробити кольоровий пісок. виготовлення кольорового піску.

Створення картин з кольорового піску - неймовірно красивий і незвичайний вид мистецтва. Але виготовлення кольорового піску для творчості саме по собі може бути захоплюючим процесом, як для дітей, так і для дорослих. Кольоровий пісок - це проста суміш звичайного піску і барвника (він може бути різних видів ). Виготовлений власноруч пісок всіх кольорів веселки ви можете використовувати для створення зображень в оригінальній техніці або заповнювати ним скляні ємності для прикраси інтер'єру.
Вам знадобиться
  • - Морський або річковий пісок світлого відтінку;
  • - барвники: порошок темпери, гуаш, харчові барвники, аерозольні фарби;
  • - невеликі ємності;
  • - вода;
  • - паличка або ложка для перемішування піску;
  • - папір для просушування піску (газети, паперові рушники і т.п.).
Інструкція
1
Знайдіть необхідну кількість (по числу квітів, в які ви плануєте забарвити пісок) невеликих ємностей для приготування кольорового піску. Дуже зручно використовувати для цієї мети зіплок-пакети (Ziplock), що застібаються за принципом застібки-блискавки. При перемішуванні в таких пакетах пісок добре змішується з барвником і не висипається назовні.
2
Візьміть пісок і просійте його через сито, щоб видалити непотрібні камінці, травинки і тому подібне сміття. Чим світліше пісок ви знайдете, тим яскравіший колір вийде в процесі його фарбування.
3
Наповніть підготовлені ємності піском приблизно на три чверті (щоб потім зручно було перемішувати пісок, і він не висипався з банки або миски). Не забарвлює пісок одночасно у великих кількостях, оскільки потрібно буде довго його підсушувати, та й профарбується він слабо і нерівномірно.
4
Якщо ви використовуєте для фарбування піску сухий порошок темпери, то додайте барвник в сухий пісок (приблизно одну чайну ложку сухої темпери на півсклянки піску) і ретельно їх перемішайте між собою. Потім додайте невелику кількість води, щоб пісок лише став вологим. Знову гарненько перемішайте суміш, домагаючись рівномірного фарбування піску.
5
Якщо ж ви використовуєте харчові барвники або розведені у воді фарби, то спочатку краще намочити пісок, а потім додати в нього фарбу. Після цього ретельно перемішайте суміш, рівномірно розподіляючи фарбувальний пігмент в пісочної масі.
6
Змішуючи інгредієнти в баночці або мисці, використовуйте паличку або ложку. В пакетах пісок змішується з барвником масажними рухами рук - цей процес нагадує заміс тіста.
7
Після змішування піску з барвником залиште суміш приблизно на 30 хвилин, щоб пісок добре прокрасятся.
8
Висипте забарвлений пісок на аркуші паперу або на паперові одноразові тарілки великого діаметру. Розкладіть пісок якомога більш тонким шаром і просушіть протягом доби.
9
Тепер кольоровий пісок готовий для подальшого використання в вашій творчості.
Корисна порада
Для отримання металізованих або перламутрових квітів, розкладіть пісок тонким шаром на папері і сприсніть його аерозольною фарбою з балончика. Дайте фарбі висохнути, а потім добре перемішайте пісок, щоб він став розсипчастим.