Як обчислити вагу плоду. обчислити вагу дитини.

Вам не терпиться знати, як у вас в животику росте малюк? Або є серйозні побоювання, що він занадто великий (або маленький)? Для того щоб вирішити всі сумніви, існує кілька способів перевірити вагу плода.
Інструкція
1
З'ясуйте в жіночій консультації, в якій спостерігаєте свою вагітність, чи є можливість зробити ультразвукове дослідження на предмет з'ясування вагу а плода. Висловіть ваші побоювання або сумніви спостерігає лікаря. Якщо в силу якоїсь причини (відсутність відповідної апаратури, тривала запис або ін.) У вашій консультації вам не можуть запропонувати пройти дослідження, зверніться до іншого медичного закладу, яке необхідну послугу пропонує. При цьому важливо заздалегідь отримати достовірну інформацію про якість проведених досліджень (кваліфікація фахівця, відповідність вимогам апаратури). Тільки в цьому випадку ви можете бути впевнені, що отримаєте достовірну інформацію. У будь-якому випадку, пам'ятайте, що вказаний в результатах дослідження вагу плода може не відповідати дійсному. Різниця може скласти близько 200 грамів в ту чи іншу сторону. У разі недостатньої кваліфікації узі-спеціаліста або застарілого обладнання, похибка може перевищити 400-500 грамів, а то й кілограм, що ставить під сумнів доцільність самого дослідження на питання вагу а ще не народженої дитини.
2
Не впадайте у відчай, якщо в силу якоїсь причини з'ясувати вагу плода за допомогою УЗД неможливо. На допомогу вам прийдуть перевірені формули обчислення його вагу а за габаритами вагітної (а саме на підставі даних про величину окружності живота і висоти стояння дна матки). Наведемо тут найпоширеніші формули.Якубовой: МП = (Ж-С)/4Лебедева: МП = Ж * ССтройковой: МП = ((В: І) - (Ж * С))/2 .Бабадагли: МП = Ж * (С -Т)/2где МП - маса плода; Ж - окружність живота в см; С - висота стояння дна матки, виміряна сантиметровою стрічкою в см; Т - висота стояння дна матки, навмисна тазомером в см; В - маса тіла вагітної в кг; І - індекс маси по Стройкова (при масі тіла жінки 51 кг він дорівнює 15; 51-53 кг - 16: 54-56 кг -17; 57-62 кг - 18; 63-65 кг - 19; 66-73 кг - 20; 74-81 кг - 21; 82 кг і більше - 22).
3
Пам'ятайте, що той вагу плода, який показує уз-дослідження або підрахунок за формулами, відповідає вагу у вашої дитини на даний момент. Але з кожним наступним днем вагітності (на останньому її місяці) буде збільшуватися на 27-32 грама.
Зверніть увагу
Приблизно з 14-15 тижня вагітності під час візитів в жіночу консультацію акушер-гінеколог визначає вагу майбутньої мами, висоту стояння дна матки (відстань в см від лонного зчленування до верхньої точки розташування дна матки), вимірює окружність живота на рівні пупка. Ці величини допомагають оцінити розвиток вагітності, ріст плода, приблизно оцінити вагу дитини.
Корисна порада
Маса плоду змінюється з кожним тижнем вагітності і до кінця вагітності досягається середніх значень в 3500 р Це звичайно тільки середнє значення і кожна дитина може важити трохи менше або трохи більше, якщо це здоровий доношений малюк. Якщо Ваша вагітність наближається до кінця і вас не задовольняють значення останнього УЗД, коли обов'язково дивляться вага плоду, тоді спробуйте розрахувати його самостійно.