Як зшити сумку по викрійці.

Ні, мабуть, такої жінки, яка не любила б сумки. Кажуть, що жіноча сумочка - це цілий світ, в ній завжди знайдеться сама потрібна і сама несподівана для цього місця річ. Але часом підібрати сумку до якомусь поряд або нагоди буває дуже непросто. Тоді вам на допомогу можуть прийти тканина, швейна машинка і ваша фантазія.
Інструкція
1
Для початку продумайте свою сумку, а потім замалюйте її у всіх деталях. Ви повинні чітко уявляти собі, що хочете отримати в результаті і постійно тримати цей образ перед очима. Якщо захочете, то в будь-який момент можете щось змінити або доповнити - це ж творчий процес!
2
Визначтеся, з якого матеріалу ви будете шити сумку. Пам'ятайте, що самостійно працювати з шкірою дуже важко, вона дуже щільна, і далеко не кожна швейна машинка здатна її прошити. Частіше для саморобних сумок використовують вельвет, твід, плащёвую тканину, бавовняні тканини, велюр, денім та інші щільні тканини. Для літніх сумок можна використовувати більш тонкі матеріали.
3
Для обробки використовуйте як щільні, так і тонкі тканини, комбінуйте їх - таким чином можна отримати дуже цікаві поєднання. Для підкладали краще придбати спеціальну підкладкову тканину, колір якої може збігатися з кольором сумки, а може бути і контрастним.
4
Тепер зробіть викрійку. У кожної сумки повинні бути стінки, дно і ручки. При бажанні можна додати кишеньки та інші декоративні елементи. Виберіть форму майбутньої сумки - квадратну, прямокутну, круглу, овальну. Для перших двох видів зробіть викрійку двох стінок, а по ним вже викроювати дно. Для круглої і овальної сумки слід спочатку викроїти дно, а стінки представлятимуть собою смужку тканини, згорнуту в циліндр.
5
При виготовленні викрійок краще відразу робіть припуски на шви, вони повинні становити 1-2 см.
6
Викройте ручку. Ручка повинна являти собою смужку тканини необхідної довжини і ширини. Враховуйте, що її ще потрібно буде вшити в сумку, так що залишайте припуски на шви.
7
Викройте малюнки на сумку без урахування припусків на шви - малюнки пришиваються просто по краю.
8
Викройте подклад. Він буде складатися з тих же частин, що і сама сумка - стінки і дно.
9
Тепер перенесіть всі свої викрійки на тканину, закріпивши лекала англійськими шпильками. Використовуйте для окреслення деталей спеціальний крейда. Виріжте всі деталі і починайте збірку.
10
Окремо зшийте частини сумки і частини підкладали. Якщо у сумки буде малюнок, то спочатку пришийте його, а потім починайте збірку. Після того, як готові будуть всі частини сумки, починайте їх з'єднувати. Зшивайте їх по верхньому краю сумки. Підклад і верх сумки можна з'єднати флізеліном, щоб подклад не бовтався.
11
Після того, як ви з'єднали всі деталі, ушийте застібку. Це може бути кнопка, блискавка, шнурки - все, на що вистачить вашої фантазії.
Корисна порада
Ви можете експериментувати нескінченно і зшити безліч сумок, і тоді до будь-якого вбрання і будь-якого випадку у вас завжди знайдеться оригінальний аксесуар.
Перед тим, як зшити сумку, вам слід продумати її дизайн і намалювати. Промальовуванню підлягають всі деталі вашої майбутньої сумки, проте під час шиття можна вносити і додаткові корективи.

Як правило, для пошиття сумки вибирають наступні матеріали: шкіру, вельвет, бавовняну тканину, твід, Дьомін, велюр, плащової тканина та інші щільні види тканин, однак для літніх варіантів сумок можна підібрати і більш тонкі тканини . Шкіру досить складно прошивати через щільність матеріалу, тому працювати з нею набагато складніше. Нитки для шиття обов'язково повинні бути міцними, наприклад, капронові, шовкові та нейлонові, проте підійде і проста нитка. Для прикраси вашої сумки можна вибрати декоративні шнурки, бісер, вишивку, шовкові та атласні стрічки, стрази, стеклярус, паєтки, мереживо і бахрому. Для ручок і кріплень варто купити затискачі, спеціальні кільця, кнопки і заклепки. В якості застібок підійдуть ремені, блискавки і магніти. Будь-яка сумка обов'язково повинна мати подклад. Для цього слід придбати спеціальну підкладкову тканину і картон, якщо ви збираєтеся зшити сумку з твердим дном. Тепер можна приступати до викрійці вашої сумки. Будь-яка модель має головні деталі: стінки, дно, ручки і додаткове деталі, такі як кишені і візерунки. Викрійка для візерунків знадобиться, якщо ви будете прикрашати сумку складовим візерунком з ткані.Самимі звичними формами сумок є: квадратна, кругла, прямокутна і овальна форма. Для перших варіантів викроюється сторона необхідного розміру, а потім вирізаються по ній два елементи, і виготовляється за ним дно. Викрійки візерунків і малюнків виконуються без запасу на шов, він, як правило, робиться по краю малюнка. Нитки можна вибрати або в тон тканини малюнка, або в тон основного відтінку сумки. Викрійка підкладали складається з двох частин: дна і бічної сторони. Тепер необхідно перенести ваші викрійки безпосередньо на тканину, закріпивши їх на ній за допомогою спеціальних шпильок і обвівши контур олівцем або крейдою. Далі викроюється подклад і вирізається виріб. Окремо зшиваються і частини верху, і частини підкладали. Після цього верх і подклад зшиваються по верхньому краю сумки. Для того щоб краще закріпити елементи сумки, варто скріпити їх за допомогою окремо викроєним деталі - планки або прямокутної смужки. Щоб надати куточкам сумки потрібну форму слід зшити їх, як виточки.