Як знайти масу елемента.

Маса хімічного елемента - маса молекули якого-небудь хімічного елемента , яка виражається в одиницях атомної масси.Чтоби знайти масу елемента , не буде потрібно великих розумових зусиль.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до знаходження маси елемента , необхідно обзавестися періодичної таблицею хімічних елементів Менделєєва. Вона являє собою впорядковану таблицю-схему, в якій кожному хімічному елементу присвоєно своє місце.
2
Маючи на руках таблицю Менделєєва, треба звернути увагу на нижній лівий кут комірки, яка визначена для кожного елемента окремо. Це і є маса елемента . Всі елементи в цій таблиці розподілені по мірі збільшення їх мас.
3
Найчастіше потрібно знайти не масу якогось елемента , а молекулярну масу певної речовини. Це пов'язано з тим, що масу молекули якого або речовини хоч і не дуже складно знайти, але набагато важче, ніж масу одного елемента .
4
Для більшої наочності можна розглянути приклад: Потрібно знайти молекулярну масу води. Це означає, що в даній задачі необхідно знайти молекулярну масу однієї молекули води. Хімічна формула води H2O, звідки стає видно, що одна молекула води містить в собі молекулу кисню і дві молекули водню. Тоді, вивчивши таблицю Менделєєва, знайти молекулярну масу води не важко: M = 2 * 1 + 16 = 18 а.о.м. (Атомних одиниць маси)
Зверніть увагу
Цікаво відзначити, що поняття "атомна одиниця маси" ввів в ужиток Джон Дальтон в 1803 році. Тоді хіміки усього світу спиралися на твердження про те, що за одиницю атомної маси приймалася маса однієї молекули водню, рівна 1. У 1906 році була прийнята киснева шкала, згідно з якою одиниця атомної маси дорівнювала 1/16 атомної маси кисню. На даний момент прийнята до використання вуглецева шкала.