Як визначити вік цуценя.

Купуючи породистого цуценя у заводчиків, ви точно знаєте дату його народження. Але як бути, якщо цуценя підібрали на вулиці? А можливо, він куплений на ринку і вас гризуть сумніви: а чи вірно вказаний вік? Особливо, якщо собака дрібних порід.
Інструкція
1
Вік цуценя до 1 місяця можна визначити досить точно. Пуповина підсихає і відвалюється на третій день життя. Між п'ятим і сьомим днем відкриваються слухові канали, щеня може орієнтуватися на слух і завжди повзе до тепла. На десятий - чотирнадцятий день відкриваються очі. До третього тижня життя щеня починає самостійно вставати на лапи, грає з однолітками, кусає їх за вуха, лапи.
2
З двадцятого - двадцять п'ятого дня, коли прорізаються різці та ікла на верхній щелепі, вік цуценя , як і дорослого собаки, визначають по зубах. З двадцять шостого по тридцять другий день, як правило, прорізуються всі передні зуби. Молочні зуби відрізняються від постійних не тільки кількістю. Вони мають характерну легку прозорість, що не такі міцні і набагато дрібнішими зубів дорослої собаки.
3
Постійні зуби яскраво-білі, щільні, блискучі. Першими змінюються різці: спочатку зачепи (це перша від центру пара різців) - з чотирьох до п'яти місяців, а потім і решта. В п'ять місяців повинні прорізатися верхні ікла. Нижні ікла з'являються трохи пізніше. Молочні ікла повинні випасти до семи місяцям. Якщо цього не сталося, їх може видалити ветеринарний лікар.
4
З семи місяців собака має всі постійні зуби. Вони фарфорово-білі, блискучі, без ознак стирання. До року зуби набувають остаточний розмір і форму. Різці мають характерний вигляд «трилисників». Ступінь стирання і пожовтіння зубів є ознаками для визначення вік а вже дорослого собаки.
Зверніть увагу
Хвороба, купірування вух, хвоста, неправильне або недостатнє харчування затримують ріст і зміну зубів.
Корисна порада
Крім стану зубів є багато непрямих ознак віку цуценя: співвідношення росту і товщини лап, вага, стан шерсті, колір очей. Правильно оцінити їх сукупність може досвідчений заводчик або ветеринарний лікар.