Як відремонтувати тріщину на лобовому.

Найпоширеніша причина появи тріщини на лобовому склі - потрапив в скло твердий предмет. Будь-яка додаткова струс автомобіля, викликана переїздом ями або бордюру, може викликати подальший розвиток дефекту. Ризик збільшує волога, що потрапила в тріщину , різкий перепад температур. Тріщина різко підвищує знос склоочисників лобового скла.
Вам знадобиться
  • - полімер (смола, оптичний клей);
  • - міст і інжектор;
  • - насос;
  • - мікродрель;
  • - ультрафіолетова лампа;
  • - серветки і рідини для очищення і видалення вологи;
  • - леза для видалення надлишків полімеру;
  • - захисні засоби (рукавички, покривала ).
Інструкція
1
При утворенні на лобовому склі тріщини аж до моменту початку ремонту прийміть всі зусилля, щоб не допустити подальше поширення тріщини. У холодну пору року не включайте грубку на максимум і не направляйте потік на лобове скло. Салон прогрівайте поступово, сніг і лід счищайте акуратно. Дефект заклейте скотчем, підклавши під нього папір, щоб бруд і волога не потрапляла в тріщину . Безпосередньо перед ремонтом Не мийте лобове скло на автомийці. Ремонт скла слід провести якомога швидше.
2
Підготуйте автомобіль до ремонту: укрийте захисними покривалами автомобіль навколо лобового скла. У приміщенні для ремонту прийміть заходи проти утворення конденсату. Уникайте застосування тепловентиляторів і фенів.
3
Мікродрелью рассверлите кінці тріщин для запобігання її розростання під час ремонту. Для полегшення ремонту можна рассверлить саму тріщину так, щоб утворилася зручна для заповнення порожнину. З дрилем застосовуйте алмазное свердло або фрезу. Не використовуйте занадто великі обороти і зусилля. Глибину розсверждювання контролюйте якомога точніше.
4
Продуйте тріщину . Прочистите її за допомогою серветок і очищувальних жідкостоей. Просушіть. При великому попаданні бруду в тріщину , промийте її. Якщо занадто великого забруднення немає, остерігаючись промивання.
5
На ділянку лобового скла з тріщиною встановіть міст з інжектором. Почніть з місця первісного удару. Міст закріпіть присоскою. Розведіть полімер, якщо він двокомпонентний. Постарайтеся якомога точніше визначити необхідний обсяг полімеру, щоб при заповненні тріщини зайва смола не виходила з порожнини. Насосом створіть тиск в шлангу, що йде до мосту.
6
Проведіть заповнення порожнини полімером. Якщо порожнина велика і не заповнилася повністю, переставте міст на інше місце і зробіть додаткове заповнення порожнини. Після завершення заповнення приберіть міст і інжектор. Промийте і прочистите його. До тих пір поки полімер повністю не затвердів, лезом приберіть виступили надлишки.
7
Просушку проведіть під впливом ультрафіолетової лампи протягом 10-20 хвилин. При відсутності такої лампи, для затвердіння смоли забезпечте доступ сонячного світла. Час просушування збільште до 1 години. Після просушування, проведіть полірування скла.
Корисна порада
Під час роботи застосовуйте захисні засоби для рук і очей. Намагайтеся не вдихати пари полімеру і уникати його потрапляння на лакофарбове покриття кузова авто.