Як подолати замкнутість.

Людина може стати замкнутим з різних причин. Іноді вони криються в далекому минулому, коли в дитинстві були якісь проблеми з батьками, іноді є наслідком загальної невпевненості в собі, що виникла через будь-яких комплексів.
Інструкція
1
Для того щоб подолати свою замкнутість , спробуйте розібратися в собі і з'ясувати, через що у вас з'явилася ця риса характеру. Якщо причина полягає в тому, що ви, приміром, соромитеся своєї зовнішності або фігури, потрібно навчитися приймати і любити себе таким, яким ви є. Для цього необхідно частіше дивитися у дзеркало, звертаючи увагу на свої достоїнства.
2
Займіться собою, наприклад, змініть зачіску або зробіть манікюр, робіть косметичні маски - все це поступово додасть вам впевненості у своєму зовнішньому вигляді. Не соромтеся надягати гарний одяг, не варто облачати себе в тьмяні водолазки і старі джинси. Слідкуйте за своєю ходою і поставою.
3
Оскільки часто замкнутість буває пов'язана з невпевненістю в собі як в особистості, коли здається, що ви в чомусь гірше інших, необхідно вирішити і цю проблему. Оцініть себе об'єктивно, подумайте, наприклад, який хороший ви фахівець, як ви реалізуєте в якості дружини, матері, сестри, дочки і подруги. Зрозумійте, що всі навколишні щось в вас цінують - це стане хорошим кроком в боротьбі з власним замкнутість ю.
4
Поборів власні комплекси, почніть частіше зустрічатися з іншими людьми. Почніть з близьких вам друзів і поступово розширюйте коло свого спілкування.
5
Під час розмови з людиною вчіться впевнено дивитися в очі співрозмовнику. Спочатку робити це буде досить складно, тому змушуйте себе і відзначайте кожне досягнення в спілкуванні з іншими. Не соромтеся виражати свою точку зору, навіть якщо вона відрізняється від інших - це підкреслить вашу індивідуальність і додасть впевненості. Не варто перегинати палицю і перетворювати бесіду в суперечку. Вчіться просто висловлювати свою думку, не критикуючи чужі.
6
Подолавши свою замкнутість ви станете ще впевненіше і успішніше, отримаєте повагу інших людей, знайдете багато нових друзів і відчуєте, наскільки легше вам стане спілкуватися.
Зверніть увагу
Прискорити процес внутрішнього розкріпачення замкнутого малюка допоможуть нескладні психологічні завдання. Будьте чуйні і уважні до дитини, проявіть терпіння, і через деякий час ви переконаєтеся, що ваша дитина здатна подолати замкнутість і відчувати величезне почуття радості від спілкування з різними людьми і в першу чергу з вами.
Корисна порада
Замкнутість. Спрямованість людини на власні фантазії і смисли. У спілкуванні з іншими людьми замкнутим людям не вистачає інтуїції. Занурені в світ своїх фантазій. Ці фантазії зазвичай ретельно приховуються від оточуючих, тому що замкнуті люди соромляться їх. Схильні до нешаблоним думкам і ідеям. Можуть придумати цікаве оригінальне рішення проблеми.