Як перевірити лазерну головку. Як перевірити лазер на приводі.

Від працездатності лазерної головки залежить можливість читання компакт-дисків, що містять інформаційні дані або відео- або аудіофайли. Якщо диск не відкривається, то саме час перевірити лазерну голову.
Вам знадобиться
  • - програвач з лазерною головкою;
  • - комп'ютер з доступом до глобальної мережі;
  • - спеціальна змазка;
  • - викрутка;
  • - компакт-диск.
Інструкція
1
Вимкніть Slide-двигун від програвача (схему програвача можна знайти або в поданій до приводу експлуатаційної інструкції, або в інтернеті).
2
Перевірте шестерні та направляючі лазерної головки. У разі відсутності мастила нанесіть її.
3
Подайте на Slide-двигун напругу, рівну 1-5 Вт, завдяки чому лазерна головка прийде в рух (вона почне рухатися від свого початкового положення в кінцеве і назад). Якщо немає можливості подати напругу, спробуйте прокрутити обертальний вал вручну.
4
Якщо при русі вала чутно потріскування або помітно прослизання, це може служити свідченням того, що пошкоджені шестерні, двигун або пассіка. Тому уважно огляньте шестерні з метою виявлення присутніх у них механічних пошкоджень. Потім перевірте пассіка: вони повинні забезпечувати надійну передачу руху, в іншому випадку, цей елемент буде прослизати, через що зчитування диска буде переривчастим. За умови, що в двигуни програвача є «мертва точка», компакт-диск буде відтворюватися ривками: тобто в будь-який момент можливі мимовільні зависання або перескакування. Виправте всі виявлені несправності в роботі двигуна, пассіка або шестерні шляхом заміни вийшли з працездатного стану елементів на нові.
Зверніть увагу
Не маючи відповідного досвіду перевірки лазерних головок і їх ремонту, не варто братися за цю справу. Ризик великий: можна привести в несправний стан механічну частину приводу. Скористайтеся послугами майстрів-фахівців.
Корисна порада
Якщо з'ясувалося, що перевірена лазерна головка вимагає заміни, будьте уважні при проведенні ремонтних робіт. Пам'ятайте - лазерні головки бояться статичної електрики. Для витягання старої лазерної головки розберіть механіку: зніміть притискної механізм, потім каретку, а після витягніть напрямні стрижні, по яких переміщається лазерна головка. Щоб встановити нову лазерну головку, розпаяними в схемі живлення на платі лазера перемичку.