Як в'язати п'яту носка спицями.

В'язані вовняні шкарпетки ручної роботи - це такі милі, домашні вироби. Зв'яжіть спицями затишні і теплі носочки для всіх членів сім'ї. Якщо ви новачок, то для вас головне завдання - освоїти в'язання п'яти носка. Трохи старання - і справа піде!
Інструкція
1
Зв'яжіть стінку п'яти майбутнього носка. Для цього візьміть в роботу першу і четверту спиці (при бажанні всі петлі з них можна перенести одну спицю - це зручно). В'яжіть лицьовими петлями кількість прямих і зворотних рядів, рівне бажаної висоті п'яти.
2
Розрахуйте кількість необхідних рядів таким чином: у вас повинно вийти стільки ж кромок петель, скільки їх було на одній спиці. Приміром, петель на одній спиці 10 і петель кромки 10. Це 20 рядів, що утворюють стінку п'яти вашого в'язаного носка. Останній робочий ряд повинен бути лицьовим.
3
Приступайте до в'язання чашечки п'яти. Для цього поділіть пов'язане полотно на три рівні частки і розмістіть їх відповідно на різні спиці. Якщо залишилася непарна петля, приєднайте її до середини. Наприклад: 6 петель (ліва сторона п'яти), 8 (денце) і 6 (права сторона).
4
В'яжіть 1 ряд (виворітна сторона п'яти) виворітними петлями. Спочатку 6 петель з лівого боки, потім середні петлі. Останню петельку середини пров'яжіть виворітного разом з петлею правого боки. Залиште інші бічні петлі непровязаннимі і переверніть в'язання. Перед вами - лицьова сторона п'яти (2 ряд).
5
Зніміть кромочную петлю на робочу спицю і підтягніть її тугіше. Зв'яжіть лицьовими петлями середню частину, залишивши останню її петлю непровязанной. Пров'яжіть її лицьовій за задні стінки, спільно з першої бічної петлею. Знову переверніть в'язання.
6
Продовжуйте в'язати п'яту таким же чином, поступово провязивая бічні петлі п'яти носка. В результаті залишилася непровязанной тільки середина п'яточки. Останній робочий ряд - лицьової. П'ятка майбутнього носка готова!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kdFq0vSHj-M
Зверніть увагу
Що стосується пряжі, то вона може бути вовняної або напіввовняної. Також для меншого зносу можна додати бавовняну нитку.
Хочете пов'язати колготки, шкарпетки або тапочки. Похвально. Все досить просто, але є нюанс. Найбільш проблемна частина в'язання - п'ята. Якщо вона незручна, то ви не відчуєте комфорту при носінні, а якщо негарна, то зіпсується все враження від речі.
Вам знадобиться
  • Нитки,
  • спиці
Інструкція
1
Ваші петлі набрані на чотирьох спицях, так ось залишаємо в'язання на двох поспіль спицях на верхню частину стопи - підйом, а на двох інших продовжуємо в'язання. Якщо ви хочете глибоку п'ятку, то в'яжете до необхідної на ваш розсуд глибини, а якщо коротку, то кількість особових рядів повинно співпасти з кількістю петель які потрібно буде набрати пізніше. Розрахуємо їх: нехай у вас набрано по 10 петель на кожній спиці, тоді 20 петель з двох спиць ділимо на 3, отримуємо два рази по 6 + 8 петель. Значить з боків буде по 6 петель, а посередке 8 петель. Коли Довяжіте п'ятку, на спицях залишиться 8 петель, до 20 треба буде добрати на кожну спицю по 6 петель. Тобто на коротку п'ятку в'яжемо 12 рядів 6 лицьових і 6 зворотних виворітних.
2
вив'язати глибину п'яти. Далі по запропонованим вище розрахунками пров'язуємо 6 + 7 петель, а восьму петлю пров'язуємо разом з першою петлею другий шістки. Повертаємося назад, пров'язуємо 7 петель, а восьму пров'язуємо разом з першою з першої шістки. І так до тих пір, поки на спицях не залишиться 8 середніх петель. Ось п'ята і вив'язати.
3
Далі набираємо з кромок петель, петлі на спиці порівну на кожну і замикаємо в'язання в коло. Особливості глибокої п'яти в тому, що набраних петель виявиться більше, ніж треба, наприклад 17. Для того щоб зрівняти кількість петель на всіх спицях, будемо провязивать по дві разом перші петлі на одній спиці і останні на інший, в результаті вийдуть характерні для глибокої п'яти косички з боків.