Як назвати торгову марку.

Від того, наскільки вдало присвоєно назву товарному знаку, часом залежить успіх на ринку самого товару. Грамотний вибір такої назви являє собою порівняно непросту юридичну та психологічну задачу.
Інструкція
1
Товарні знаки і знаки обслуговування реєструються в так званих класах, відповідних різновидів товарів, що випускаються і надаваних послуг. Пам'ятайте, що знак не може бути зареєстрований в тому чи іншому класі в тому випадку, якщо в тому ж класі раніше був зареєстрований інший знак з таким же або аналогічною назвою. Показовий наступний приклад: розробники програми ICQ, вирішивши будь-що-будь назвати свою компанію будь-яким жіночим ім'ям, здійснювали в інтернеті пошук інших компаній з назвами, що представляють собою різні жіночі імена. У світі не виявилося жодної компанії під назвою Mirabilis, і їм довелося назвати свою компанію саме так. Не повторюйте дві їхні помилки. По-перше, пошук необхідно здійснювати не в звичайних пошукових системах, а на сайті організації, що займається реєстрацією товарних знаків і знаків обслуговування. По-друге, вони не знали, що знак з такою ж назвою (але іншим графічним зображенням) реєструвати все-таки можна в тому випадку, якщо наявний і новий знаки після цього будуть перебувати в різних класах. До того ж, якщо товар або послугу не передбачається експортувати, достатньо, щоб схожий знак не була зареєстрована хоча б в країні походження.
2
У разі якщо товар або послугу експортувати все ж передбачається, дізнайтеся, чи не доведеться перейменувати предмет експорту на деяких ринках. Можливо, принаймні в одній з країн схожий знак в тому ж класі хто-небудь зареєстрував раніше. Саме з цієї причини компанія Sega поставляла свої ігрові приставки в США під назвою Genesis, а не Mega Drive, як в усі інші країни світу. Спробуйте тепер самостійно відповісти на питання, чому фірма Siemens зовсім не постачає в Росію свої провідні телефонні апарати під назвою Euroset (а бездротові марки Gigaset поставляє).
3
Ознайомтеся з вимогами, що пред'являються до товарних знаків та знаків обслуговування статтями Цивільного кодексу РФ під номерами 1345-1407. Зокрема, не можна реєструвати знаки, що представляють собою загальноприйнята назва товару чи послуги, а також включати в знак інформацію, за якою можна здогадатися про призначення об'єкта. Так саме з першої причини в середині дев'яностих років було відмовлено в реєстрації товарному знаку «Пейджер», а з другої причини один час перебувала під загрозою скасування реєстрація товарного знаку «Длянос».
4
Нарешті, не забувайте і про психологічний аспект. Назва товарного знака має бути милозвучною, привабливим. При експорті товару або послуги враховуйте і особливості мови країни, в яку вони експортуються.